Чи буде необхідною третя доза вакцини Pfizer?

13.07.2021

Pfizer та найвищі американські держслужбовці в галузі охорони здоров'я зустрінуться сьогодні, щоб обговорити дозвіл FDA на отримання третьої дози вакцини, яка могла б стати підсиленням захисту проти COVID-19.

Минулого тижня компанія Pfizer повідомила The Associated Press, що ранні дані дослідження показали, що рівень антитіл підвищився у 5–10 разів після введення третьої дози вакцини порівняно з другою дозою, що може надати докази того, що підсилення імунізації буде необхідним протягом 12 місяців після введення другої дози вакцини.

Минулого тижня американські держслужбовці в галузі охорони здоров'я США обговорили цю ідею та на сьогодні прийшли до висновку, що ще рано говорити, чи потрібна ще одна ін’єкція вакцини, але такий варіант є можливим. CDC та FDA опублікували спільну заяву, в якій зазначено, що тим, хто був повністю вакцинований, «наразі не потрібна ще одна доза».

Доцільніше зосередитися на тому, аби забезпечити вакцинами тих, хто ще не був щеплений чи отримав тільки одну дозу.

Водночас, у неділю Ізраїль заявив, що почне пропонувати треті дози вакцини Pfizer дорослим зі слабкою імунною системою через поширення штаму «Дельта», – повідомляє Reuters.

Ми будемо відстежувати та інформувати вас про останні дані досліджень та рішення щодо цієї проблеми. Стежте за нашими новинами! (ред.)

Джерело: Pfizer, US Officials to Discuss COVID-19 Vaccine Booster (medscape.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19 04.08.2021 Акушерство/гінекологія Інфекційні захворювання Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19

Американський коледж акушерів і гінекологів (ACOG) та Товариство медицини матері-плода (SMFM) настійно рекомендують вакцинувати всіх вагітних жінок від COVID-19. За даними Центрів із контролю і профілактики захворювань, лише близько 16 % вагітних жінок отримали одну або дві дози вакцини від COVID-19, незважаючи на докази того, що інфекція COVID-19 у вагітних має підвищений ризик важких ускладнень і смерті. ...

02.08.2021 Інфекційні захворювання Ранні симптоми COVID-19 відрізняються в осіб різних вікових груп

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого сьогодні у виданні The Lancet Digital Health, ранні симптоми інфекції COVID-19 відрізняються у різних вікових групах та між чоловіками і жінками. Ці відмінності найбільш помітні між молодшими віковими групами (від 16 до 59 років) у порівнянні зі старшими віковими групами (від 60 до 80 років і старше), а також серед чоловіків порівняно із жінками. ...

16.07.2021 Інфекційні захворювання Кардіологія Статини можуть істотно мінімізувати несприятливі наслідки інфекції SARS-CoV-2.

У новому дослідженні вчені медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго підтвердили, що пацієнти, які приймають статини та були госпіталізовані з приводу COVID-19, мали на 41 % нижчий ризик смерті. Результати дослідження були опубліковані 15 липня 2021 року у «PLOS ONE»...