Зміни міокарда лівого шлуночка у дітей на тлі безсимптомного або легкого перебігу інфекції, викликаної SARS-CoV-2

14.07.2021

Дослідження Domenico Sirico et al., нещодавно опубліковане у виданні «European Heart Journal».

Порівняно з дорослими пацієнтами, клінічні прояви COVID-19 у дітей, як правило, сприймаються як менш важкі. Завданням цього дослідження було оцінити ураження серця у раніше здорових дітей із безсимптомним або легким перебігом інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2.  

Методи і результати

Автори дослідження проаналізували когорту із 53 педіатричних пацієнтів (29 (55 %) чоловічої статі), середній вік 7,5 ± 4,7 років, у яких був підтверджений діагноз SARS-CoV-2. Перебіг COVID-19 у цій групі дітей був безсимптомний або легкий. 32 здорових учасника дослідження, порівнянних за віком, статтю, площею поверхні тіла, виступали як контрольна група. Пацієнтам проводили стандартну трансторакальну ехокардіографію та спекл-трекінг ехокардіографію принаймні через 3 місяці після встановлення діагнозу COVID-19.

Фракція викиду лівого шлуночка (ЛШ) була в межах норми, але значно нижча у групі дітей із підтвердженим COVID-19 порівняно з контролем (62,4 ± 4,1 % проти 65,2 ± 5,5 %; P = 0,012). Трикуспідальна кільцева плоска систолічна екскурсія (20,1 ± 3 мм проти 19,8 ± 3,4 мм; P = 0,822) та глобальний поздовжній стрейн ЛШ (-21,9 ± 2,4 % проти -22,6 ± 2,5 %; P = 0,208) були порівнянними між двома групами. Регіональний аналіз стрейну ЛШ показав значне зниження середньостінних сегментів ЛШ у дітей основної групи порівняно з контролем. Крім того, у групі COVID-19 було 14 пацієнтів (26 %) із регіональним піковим систолічним стрейном нижче -16 % (-2,5 Z-оцінки у здоровій когорті) принаймні у двох сегментах. У цих учасників не виявили жодної різниці щодо симптомів та серологічних даних порівняно з іншими пацієнтами основної групи.

Висновки

Інфекція SARS-CoV-2 може впливати на деформацію лівого шлуночка у 26 % дітей, незважаючи на безсимптомний або легкий перебіг хвороби. Потрібні подальші дії для перевірки оборотності цих змін та їх впливу на довгострокові результати.

Джерело: Left ventricular longitudinal strain alterations in asymptomatic or mildly symptomatic paediatric patients with SARS-CoV-2 infection | European Heart Journal - Cardiovascular Imaging | Oxford Academic (oup.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19 04.08.2021 Акушерство/гінекологія Інфекційні захворювання Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19

Американський коледж акушерів і гінекологів (ACOG) та Товариство медицини матері-плода (SMFM) настійно рекомендують вакцинувати всіх вагітних жінок від COVID-19. За даними Центрів із контролю і профілактики захворювань, лише близько 16 % вагітних жінок отримали одну або дві дози вакцини від COVID-19, незважаючи на докази того, що інфекція COVID-19 у вагітних має підвищений ризик важких ускладнень і смерті. ...

02.08.2021 Інфекційні захворювання Ранні симптоми COVID-19 відрізняються в осіб різних вікових груп

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованого сьогодні у виданні The Lancet Digital Health, ранні симптоми інфекції COVID-19 відрізняються у різних вікових групах та між чоловіками і жінками. Ці відмінності найбільш помітні між молодшими віковими групами (від 16 до 59 років) у порівнянні зі старшими віковими групами (від 60 до 80 років і старше), а також серед чоловіків порівняно із жінками. ...

16.07.2021 Інфекційні захворювання Кардіологія Статини можуть істотно мінімізувати несприятливі наслідки інфекції SARS-CoV-2.

У новому дослідженні вчені медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго підтвердили, що пацієнти, які приймають статини та були госпіталізовані з приводу COVID-19, мали на 41 % нижчий ризик смерті. Результати дослідження були опубліковані 15 липня 2021 року у «PLOS ONE»...