30 червня, 2025
Здоров’я українців важливіше за маркетинг: «Орісіл-Фарм» виступила на захист прав споживачів в медіакампанії #ПравоНаВибір

Виробник Атоксілу стартував з інформаційною кампанію на підтримку прав споживачів обирати препарати без тиску аптечних мереж
Фармвиробник «Орісіл-Фарм» офіційно заявляє про запуск кампанії #ПравоНаВибір – ініціативи, спрямованої на захист прав споживачів та підтримку етичних стандартів. Виробник Атоксілу транслює принципову позицію – кожен пацієнт має право на усвідомлений вибір препарату, який йому призначив лікар або який він сам обрав на основі доведеної ефективності.
У відповідь на зростаючі тенденції до монополізації аптечного ринку та агресивного просування препаратів «власної торгової марки» під виглядом «аналогів», компанія виступає за публічну дискусію щодо прозорості та доброчесності у фармацевтичному секторі. «Орісіл-Фарм» вважає неприпустимим тиск на провізорів і споживачів, адже перші вимушені виконувати маркетингові плани аптечних мереж. І це заважає реалізації базового права клієнта – робити вибір препарату неупереджено. Відеоролик в рамках компанії #ПравоНаВибір змальовує типову для українських аптек ситуацію на прикладі спроби клієнта придбати Атоксіл – препарат, чию ефективність в боротьбі з отруєннями та безпечність для людського організму підтверджують тривалі дослідження.
«Ми не ставимо під сумнів право аптечних мереж розвивати бізнес, створювати свої бренди і отримувати прибуток. Але ці права не повинні зменшувати права інших: права пацієнта знати правду, права лікаря на авторитетне призначення, права виробника бути представленим чесно. Ми виступаємо за свободу вибору та конкуренції, за захист прав споживача — і вважаємо це своїм обов’язком як чесних людей», – зазначають в Орісіл-Фарм.
Подібні тенденції загрожують споживачам, які замість доказових препаратів отримують нібито ідентичні «аналоги», хоча вони часто не мають необхідної клінічної бази досліджень. Разом з тим, ситуація шкодить і самим фармацевтам. З одного боку, працівники аптек розуміють свою відповідальність перед споживачами та мають власні експертні знання у дієвості й безпеці препаратів. З іншого – вимушені дотримуватись внутрішньої політики компаній. Системна практика просування вигідних, а не доведено ефективних препаратів ставить під загрозу довіру до всієї фармацевтичної галузі.
Кампанія #ПравоНаВибір наголошує: здоров’я українців не повинно ставати інструментом комерційних стратегій. Споживач має право на свідомий вибір препаратів та вільний доступ до них. Він має право без перешкод придбати той препарат, на який отримав призначення лікаря, або обрав сам, якщо це безрецептурний препарат. Його підміна так званими «аналогами» без належного пояснення є неприпустимою практикою. А коли потрібна консультація, споживачі мають право на чесну й обґрунтовану рекомендацію, особливо коли йдеться про здоров’я. У фокусі кампанії також забезпечення вільного доступу до препаратів із доведеною ефективністю та безпекою.
«Ми боремось за повагу до вибору споживача та його безпечне лікування. Кампанія #ПравоНаВибір – це про чесність у комунікації, прозорість у рекомендаціях і довіру, яка має стояти вище за комерційні інтереси. Ми віримо, що якісне лікування базується на принципах доказової медицини, починається з права пацієнта розуміти, який саме препарат він обирає та мати можливість придбати саме той засіб, що рекомендований лікарем або якому він довіряє. Ми вважаємо за необхідне відкрито говорити про цю проблему, бо це не лише питання фармацевтичного ринку, а суспільно важлива тема, що безпосередньо впливає на здоров’я людей та рівень довіри в системі охорони здоров’я», – наголошують у компанії.