Лікарський засіб виробництва Acino в Україні вперше зареєстрований у Європейському Союзі
Антипсихотичний лікарський засіб нового покоління Арипразол® виробництва фармацевтичного заводу Acino в Україні «Фарма Старт» успішно пройшов реєстрацію в Республіці Латвія.
Команда компанії працювала над цим майже три роки. Цьому передувало отримання заводом «Фарма Старт» GMP сертифіката Республіки Латвія наприкінці 2019 року, що підтвердило відповідність виробництва Acino в Україні принципам і правилам Належної виробничої практики щодо стандартів та високих регуляторних вимог ринку Європи.
«Стабільна робота фармацевтичного сектору та його розвиток – основа охорони здоров’я майбутніх поколінь і відбудови України. Розширення географії експорту Acino як другої компанії на вітчизняному фармацевтичному ринку1 сприятиме підтримці економіки України, особливо в ці воєнні часи. Адже обидва наші підприємства, які оперують на ринку, входять до реєстру великих платників податків2. При цьому учасники цього реєстру, за останніми показниками, формують 60% усiх надходжень до держбюджету. Acino не планує відхилятися від своєї стратегії розвитку та продовжує працювати на благо нашої держави», – зазначив Євген Заїка, генеральний директор Acino в Україні, регіональний директор Acino в країнах СНД.
Лікарський засіб Арипразол® (арипіпразол) виробляється на заводі «Фарма Старт» із 2017 року та є генеричним препаратом, який належить до групи атипових нейролептиків, застосовується в дорослих пацієнтів для терапії шизофренії та біполярного афективного розладу (БАР), а також для симптоматичної терапії психічних розладів у дітей з розладами аутистичного спектра (РАС).
Арипразол® входить до всеукраїнської соціальної програми Acino в Україні «З турботою про співвітчизника», спрямованої на підтримку пацієнтів з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи та хронічними психічними захворюваннями.
Від початку війни Acino в Україні направила як гуманітарну допомогу в гарячі точки країни понад 1000 упаковок лікарського засобу Арипразол® загальною вартістю 365 тис. грн.
У світі молекула арипіпразолу залишається однією з найчастіше призначуваних серед антипсихотичних лікарських засобів завдяки доведеній ефективності та сприятливому профілю безпеки3. Acino експортує Арипразол® до Молдови, Азербайджану, Узбекистану, Грузії та Вірменії. У 2021 році вперше було здійснено відвантаження препарату Арипразол® до Кувейту в межах тендерних закупівель Міністерства охорони здоров’я Кувейту.
Про компанію Acino в Україні
Acino в Україні входить у швейцарську групу компаній Acino та є сучасною фармацевтичною компанією в галузі розробки та виробництва високотехнологічних генеричних лікарських засобів із додатковими властивостями, яка провадить діяльність на території України. Головний офіс Acino в Україні розташований у м. Київ та виконує функцію регіональної штаб-квартири для бізнесу Acino в країнах СНД. Виробничий завод Acino в Україні «Фарма Старт», який знаходиться у м. Київ, сертифікований відповідно до стандартів Належної виробничої практики ЄС (GMP EU) та оснащений науково-дослідною лабораторію з розробки генеричних препаратів. На сьогодні компанія налічує більше ніж 950 висококваліфікованих співробітників. Портфель лікарських препаратів, дієтичних добавок і виробів медичного призначення Acino в Україні нараховує понад 80 продуктів як власного виробництва, так і на умовах дистрибуційних угод, що використовуються, зокрема, в неврології, психіатрії, кардіології, ендокринології, гастроентерології, педіатрії та терапії. Місія компанії – розробка, виробництво та просування лікарських засобів високої якості на благо пацієнтів. Саме тому компанія бере участь у програмах захисту охорони здоров’я України, що включає підтримку вітчизняних медичних закладів і благодійних проєктів, спрямованих на поліпшення якості життя нації. Докладніша інформація про Acino в Україні розміщена на вебсайті http://www.acino.ua.
1 За даними аналітичної системи дослідження фармацевтичного ринку компанії Proxima Research за підсумками березня 2022 р. За обсягами продажу ЛЗ у грошовому вираженні.
2 https://opendatabot.ua/open/large-tax-payers?page=4; https://opendatabot.ua/open/large-tax-payers?page=8
3 https://psychcentral.com/blog/top‑25-psychiatric-medications-for‑2018#Most-Prescribed-Psychiatric-Drugs-for‑2018
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина
Як дозволяють зрозуміти нові наукові публікації та рекомендації міжнародних фахових товариств, світова медична спільнота відмовляється від парадигми серцево-судинних захворювань (ССЗ) як переліку конкретних нозологій з певними алгоритмами лікування на користь парадигми кардіометаболічного здоров’я (КМЗ), отже, кардіометаболічних хвороб (КМХ). Це пояснюється тим, що за результатами численних доклінічних та клінічних випробувань остаточно з’ясовано, що ССЗ споріднені з такими метаболічними розладами, як цукровий діабет (ЦД), ожиріння, неалкогольна жирова хвороба печінки тощо (рис. 1)....
Цьогорічний конгрес Європейського товариства кардіології (ESC), що відбувся в Амстердамі 25-27 серпня, – знакова подія для клініцистів усього світу. Програма та склад лекторів конгресу (≈2 тис. осіб) були надзвичайно різноманітними, що дозволило представити й обговорити найновіші наукові відкриття. Слоган цьогорічного конгресу («Об’єднавши зусилля задля захисту серця») якнайкраще охарактеризував цей захід, адже для забезпечення успішного лікування кардіологічної патології у більшості випадків, окрім зусиль лікаря і, звичайно, самого пацієнта, важливо також об’єднати передові знання та досвід клініцистів суміжних спеціальностей із результатами новітніх клінічних досліджень. Результатами найцікавіших досліджень, які активно обговорювалися в рамках цього заходу, з нами поділився професор кафедри ендокринології та дитячої ендокринології Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук Павло Павлович Кравчун...
Приблизно 65 млн людей у всьому світі мають хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Цей загальний термін об’єднує групу прогресуючих захворювань, які перешкоджають проходженню повітря дихальними шляхами, як-от емфізема та хронічний бронхіт. Відомо, що куріння спричиняє 90% випадків ХОЗЛ. Шкідливі хімічні речовини, що утворюються під час спалювання тютюну, ушкоджують легені та дихальні шляхи. Альтернативні тютюнові вироби, в яких відсутній процес горіння, характеризуються меншим рівнем шкідливих компонентів. У цьому огляді узагальнено результати доклінічних, клінічних і популяційних досліджень, які показують можливі переваги для пацієнтів із ХОЗЛ за умови переходу із сигарет на системи нагрівання тютюну (СНТ)....
10 червня на базі Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ) було проведено практично-орієнтований навчальний курс «Бойова травма. Апарати зовнішньої фіксації в системі лікування поранених із вогнепальними переломами». Формат заходу був змішаним, що дозволило присутнім учасникам пройти майстер-клас за участю висококваліфікованих фахівців. У вступному слові модератор заходу – завідувач кафедри травматології та ортопедії НМУ ім. О.О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Олександр Анатолійович Бур’янов наголосив на важливості в умовах війни розуміти доцільність використання апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ). Зокрема, вкрай важливим є володіння навичками встановлення АЗФ на різні сегменти тіла, враховуючи анатомічні особливості пораненого. ...