Понад 5,5 тис. українських лікарів пройшли навчальний курс з основ інсулінотерапії хворих на цукровий діабет за підтримки Санофі
ПРЕСРЕЛІЗ
Понад 5,5 тис. лікарів з усіх регіонів України завершили навчальний онлайн-курс «Діабет і основи інсулінотерапії хворих на цукровий діабет», який реалізувала компанія Санофі в Україні в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Санофі, Міністерством охорони здоров’я України та Посольством Франції в Україні й у партнерстві з ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини».
Передумовою для створення проєкту стали зміни в системі реімбурсації інсулінів, запроваджені наприкінці 2021 року. За новими правилами, збільшилася роль сімейного лікаря у веденні пацієнтів із цукровим діабетом, які отримують інсулін. А отже, зросла потреба і в опануванні нових знань сімейними лікарями в цій сфері.
Курс складався із 7 навчальних модулів з основних напрямів лікування пацієнтів із цукровим діабетом та інсулінотерапії, які містили 33 відеолекції провідних ендокринологів України, 18 статей, 13 інфографік і тестові запитання. Усі матеріали розміщувалися на онлайн-платформі https://ukrmedinfo.org, де лікарі мали можливість проходити навчання в зручний для себе час, завантажувати та переглядати матеріал за потреби необмежену кількість разів.
За допомогою цього курсу лікарі загальної практики – сімейної медицини, кардіологи, педіатри та лікарі інших спеціальностей змогли опанувати основні принципи ведення пацієнтів на інсулінотерапії: дізналися, як сформувати правильну мету терапії для пацієнта та досягнути її; як зменшити ризик ускладнень; визначити, чи достатню дозу інсуліну отримує пацієнт, та як побудувати діалог і взаємодовіру між лікарем і пацієнтом.
«Цікавий і своєчасний проєкт. Сучасна терапія, що ґрунтується на останніх рекомендаціях Американської діабетичної асоціації. Дуже зручно, що можна завантажити статті й інфографіки, а потім роздрукувати та користуватися», – ділиться своїм відгуком учасниця проєкту Владислава Олександрівна Малєєва, сімейний лікар, м. Київ.
«Дуже корисний і практикоорієнтований курс. Зручний онлайн-формат, займалася в зручний для себе час. Особливо це актуально тепер, коли тривають відключення світла. Чітка структура, зрозумілі пояснення та фахові спікери. Дуже вдячна за проєкт!» – коментує Оксана Мирославівна Юрійчук, сімейний лікар, м. Ужгород.
Реалізація цього проєкту – це черговий важливий крок Санофі та партнерів для подальшого розвитку охорони здоров’я в Україні. Компанія вкотре підтвердила свою готовність сприяти покращенню якості медичного обслуговування та надавати підтримку пацієнтам із діабетом і лікарям, які з ними працюють. Санофі й надалі рішуче налаштована виконувати свої зобов’язання в Україні та вирішувати нагальні виклики в охороні здоров’я вже сьогодні, коли країна переживає складні часи.
Реєстрація на участь в онлайн-курсі відкрита. Усі лікарі, зацікавлені в його проходженні, можуть знайти курс на платформі https://ukrmedinfo.org і здобувати корисні знання. Навчання безкоштовне.
Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 15-16 (532-533), 2022 р.
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина
Модифікація харчових чинників може мати значний вплив на ризик серцево-судинних захворювань (ССЗ) (Gay et al., 2016; Key et al., 2019). При цьому основним механізмом дії є зниження артеріального тиску (АТ), найважливішого основного модифікованого чинника ризику ССЗ (Whelton et al., 2018; Flint et al., 2019). Відомо, що зменшення вмісту натрію в раціоні та збільшення споживання калію пов’язані зі зниженням АТ і ризику ССЗ. Роль цих елементів у контролі АТ широко вивчають у лабораторних та епідеміологічних дослідженнях (Filippini et al., 2017; Nomura et al., 2019)....
Гостре контраст-індуковане ураження нирок (ГКІУН)є третьою за поширеністю причиною гострого ураження нирок серед госпіталізованих пацієнтів. Захворюваність на ГКІУН поступово зростає, особливо серед осіб, які мали первинне черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ), внаслідок нестабільності гемодинаміки та неадекватної профілактики (Sun et аl., 2019). Результати нещодавнього дослідження засвідчили зниження частоти ГКІУН у пацієнтів із хронічною хворобою нирок (ХХН) після ЧКВ завдяки застосуванню фебуксостату, що має ренопротекторний ефект (Sarhan et al., 2023)....
Пов’язки із препаратами на основі срібла є однією з основних груп засобів, що застосовуються під час лікування інфікованих ран і ран із високим ризиком інфікування, в т. ч. опікових. Іони срібла каталізують окислення генетичного матеріалу бактеріальної клітини, що є основним механізмом їхньої бактеріостатичної та бактерицидної дії на грампозитивні й грамнегативні бактерії, а також фунгіцидного ефекту. Широкий вибір препаратів срібла, доступних на сьогодні, надає можливість підібрати засіб відповідно до потреб і вподобань пацієнта. В рекомендаціях Асоціації з науково обґрунтованого лікування ран (2020) згадуються засоби на основі іонного, металевого та нанокристалічного срібла, а також сульфату срібла й інших його солей....
Під час розгляду принципів терапії дерматологічних хворих зазвичай мається на увазі системне та зовнішнє лікування. Саме так і за таким порядком ми відзначили напрями підходу до курації хворих на дерматози з огляду на ухвалений у нас принцип послідовності терапії. Але! В європейських стандартах лікування, європейських монографіях і довідниках спочатку щодо терапії захворювань шкіри надається опис топічної терапії, а вже потім висвітлюються сучасні напрями системного підходу....