Передмова головного редактора
Наша редакція з приємністю представляє нову рубрику порталу Health-ua.com під назвою «Практикум. Періодичне онлайн-видання».
Ми створили «Практикум», як платформу, де буде зібрано низку публікацій з обраної теми задля детального і глибокого її вивчення. Тут ви зможете ознайомитися з клінічними дослідженнями, рекомендаціями, думками зарубіжних і вітчизняних експертів з найактуальніших і найцікавіших тем.
Сьогодні увага всього медичного світу прикута до пандемії Covid-19. За рік накопичилося чимало знань та даних про інфекцію, викликану вірусом SARS-CoV-2. Проте одностайних рекомендацій щодо діагностики, лікування коронавірусної хвороби й досі немає.
Неврологічні прояви COVID-19
Коронавірус тяжкого гострого респіраторного синдрому 2 (SARS-Cov2) – новий бета-коронавірус, що викликає різноманітні симптоми захворювання, нині широко відомого як COVID‑19. Зокрема, зростає кількість клінічних оцінок неврологічних проявів цієї інфекції. На початку пандемії увагу медиків було прикуто до симптомів респіраторної інфекції, як-от гарячка, кашель, утруднене дихання та дихальна недостатність. Згодом з’явилися повідомлення про розлади з боку нервової системи – аносмію, судоми, інсульти, порушення свідомості, енцефалопатію, паралічі. До 20% пацієнтів із COVID‑19, які потребують інтенсивної терапії через неврологічний дефіцит, потрапляють до категорії високого ризику смерті.
Проблеми охорони психічного здоров’я, зумовлені пандемією COVID‑19
COVID‑19 – вірусне захворювання, яке у більшості випадків викликає лихоманку, відчуття втоми, біль у горлі, кашель, а за тяжчого перебігу – задишку та дихальний дистрес. Наразі також відомо, що COVID‑19 може вражати клітини за межами дихальних шляхів і спричиняти розвиток широкого спектра симптомів – від шлунково-кишкових (діарею, нудоту) та серцево-судинних до неврологічних і психічних.
Неврологічні ускладнення коронавірусної інфекції
Поширення небезпечних вірусів – чи не найпопулярніший сюжет апокаліптичних фільмів. Та всі ці сюжети людство пережило і в реальності – пошесті, що навіть крізь століття змушують людину завмирати й замислюватись...
Взаємозв’язок інсульту та COVID‑19
У грудні 2019 р. COVID‑19 – інфекція, спричинена тяжким гострим респіраторним синдромом коронавірусу 2 (SARS-CoV‑2), вперше з’явилася як респіраторна хвороба в місті Ухань у Китаї. З того часу вона переросла у глобальну пандемію та уразила щонайменше 15,8 млн людей у всьому світі, зокрема більш ніж 4,1 млн у США.