Прием прогестерона женщинами перед менопаузой увеличивает риск рака молочной железы

05.04.2007
Прием прогестерона женщинами перед менопаузой увеличивает риск рака молочной железы, сообщают французские ученые. Исследователи обнаружили, что у пациенток в пременопаузе, принимающих прогестерон, отмечалось увеличение риска рака молочной железы, который снижался после прекращения применения данного препарата.
Исследования заместительной гормонотерапии показали, что комбинация эстрогенов и прогестинов увеличивает риск рака молочной железы в большей степени, чем эстрогены, но данная ассоциация была изучена только у женщин в постменопаузе, отмечают авторы.
Прогестагены на протяжении длительного времени предписывались во Франции пациенткам в пременопаузе с менструальными нарушениями, мягкими маточными и яичниковыми расстройствами и в качестве контрацепции.
Ученые исследовали ассоциацию между применением прогестерона и риском инвазивного рака молочной железы у 73 664 женщин в возрасте от 40 до 64 лет, сфокусировав внимание на приеме перорального прогестерона перед менопаузой и после 40 лет.
В целом оказалось, что у женщин, принимающих прогестерон, значительного увеличения риска инвазивного рака молочной железы не произошло.
Однако риск инвазивного рака молочной железы повышался с увеличением продолжительности приема. Через 4.5 года приема прогестина относительный риск увеличивался на 44%, сообщают авторы в British Journal of Cancer.
Полученные результаты совместно с предыдущими исследованиями предполагают отрицательное влияние прогестагенов на риск рака молочной железы, отмечают ученые.
Различные прогестагены могут влиять на риск по-разному, окружающая эстрогеновая среда также предположительно изменяет данный эффект.

Источник: www.solvay-pharma.ru

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

Комбінована терапія є результативною за лікування раку печінки – результати другої фази клінічних випробувань 06.05.2024 Терапія та сімейна медицина Комбінована терапія є результативною за лікування раку печінки – результати другої фази клінічних випробувань

Відповідно до результатів другої фази клінічного випробування, проведеного Південно-західним медичним центром Техаського університету, комбінація препаратів бавітуксимаб і пембролізумаб збільшила імунну відповідь у пацієнтів із гепатоцелюлярною карциномою (ГЦК). ГЦК є найпоширенішою формою раку печінки та четвертою за частотою причиною смерті, пов’язаною із раком, у всьому світі. Протягом багатьох років єдиним типом лікуванням пухлин такого типу, які не можна видалити хірургічним шляхом, був препарат під назвою сорафеніб. Він діє, уповільнюючи ріст кровоносних судин, що живлять пухлину. Незважаючи на те, що цей препарат для цільової терапії був схвалений Управлінням із контролю за продуктами й ліками США ще у 2007 році, він подовжує виживаність лише на кілька місяців і не має тієї ефективності, яка необхідна пацієнтам....

06.05.2024 Педіатрія Ендокринологія Нова методика аналізу дихання для моніторингу стану здоров'я пацієнтів

Дослідники використовують аналіз дихання, щоби контролювати стан здоров’я пацієнтів у реальному часі та перевіряти рівні певних ліків. Учені з Базельського університету та Університетської дитячої лікарні у Швейцарії розробили методику, яка дозволяє вимірювати параметри повітря, що видихають їхні маленькі пацієнти. Результати були опубліковані в журналі Frontiers in Endocrinology. Порівняння показало, що забір проб повітря був таким же надійним способом моніторингу, як і звичайний аналіз крові. Діти, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії у зв’язку із діабетичним кетоацидозом – ускладненням діабету, яке може бути небезпечним для життя, – були під наглядом під час лікування і стали учасниками досліджень....

03.05.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 6- 12 травня

...