28 березня, 2021
Вульвовагінальний кандидоз: існуючі стандарти та сучасні рекомендації
Вульвовагінальний кандидоз (ВВК) – інфекційне запальне захворювання слизової оболонки статевих органів жінки, спричинене грибами роду Candida. За частотою поширення ВВК посідає друге місце серед інфекційних захворювань жіночих статевих органів після бактеріального вагінозу і є однією з найчастіших причин звернень до лікаря. Нормативи надання медичної допомоги при цій нозології представлені у відповідному розділі Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні» № 417 від 15.07.2011. Сучасні терапевтичні схеми лікування відповідно до існуючих доказових даних та з огляду на зростаючу стійкі сть до антикандидозних препаратів висвітлені у гайдлайні Британської асоціації з питань сексуального здоров’я та ВІЛ.
Ключові слова: вульвіт, вульвовагініт, азоли, C. albicans, non-C. albicans.
НОРМАТИВИ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЖІНОЧОМУ НАСЕЛЕННЮ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «АКУШЕРСТВО І ГІНЕКОЛОГІЯ» В УМОВАХ АМБУЛАТОРНО-ПОЛІКЛІНІЧНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ВІДПОВІДНО ДО НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ № 417 ВІД 15.07.2011
На ВВК страждають, як правило, жінки репродуктивного віку, рідше він спостерігається в пубертаті, пери- та постменопаузі. Нормативи надання медичної допомоги хворим на ВВК, а саме кодування згідно МКХ-10, перелік необхідних діагностично-лікувальних заходів, критерії ефективності та інше визначено Наказом МОЗ України «Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні» № 417 від 15.07.2011, розділ «Запальні процеси жіночих статевих органів та захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ)», підрозділи «Інше запалення піхви та вульви» та «Кандидоз».