Як виглядає сучасна українська фармацевтика?
Зазвичай споживачі майже нічого не знають про виробництво товарів, які купують. Особливо це стосується ліків, котрі є в аптечках кожного українця. Тому компанія «Фармак» – лідер фармацевтичного ринку України* – вирішила змінити цю ситуацію та ознайомити споживачів з усіма етапами виготовлення якісних лікарських засобів.
«Фармак» презентує віртуальну екскурсію виробництвом. Під час перегляду ви зможете простежити повний цикл створення препаратів – від отримання сировини до моменту, коли готова продукція опиняється на складі.
Разом із героєм ви будете переодягатися в спеціальні комбінезони та отримаєте секретні окуляри доповненої реальності, щоб потрапити в стерильні блоки виробництва з найвищим рівнем захисту, куди доступ стороннім суворо заборонено. Ви зможете роздивлятися все навколо, дізнаєтеся, як фахівці працюють із діючою речовиною в ізоляторних системах і як відбувається процес виготовлення лікарського засобу в реакторі.
Оскільки виробництво «Фармак» максимально автоматизоване, оператори запускають рецепти лікарських засобів у роботу на touch-панелях, а майстри цехів контролюють процес виробництва зі свого комп’ютера без фізичної присутності в певному блоці.
«Фармак» досяг такого рівня інноваційності виробництва завдяки постійним інвестиціям у розвиток, які сягають 90% річного прибутку компанії. У продуктовому портфелі підприємства понад 400 складнокомпонентних сучасних лікарських засобів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати. Багато українських ліків, виготовлених на заводі «Фармак», відправляють на експорт у країни ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу та Азії.
Не будемо розкривати вам усіх цікавинок екскурсії, натомість радимо не гаяти час, а переходити за посиланням і вирушати в мандрівку інноваційним світом української фармацевтики.
Для ефекту повного занурення в екскурсію виберіть у налаштуваннях перегляд відео у найвищій якості 4K.
* За обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research.
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

10 червня на базі Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ) було проведено практично-орієнтований навчальний курс «Бойова травма. Апарати зовнішньої фіксації в системі лікування поранених із вогнепальними переломами». Формат заходу був змішаним, що дозволило присутнім учасникам пройти майстер-клас за участю висококваліфікованих фахівців. У вступному слові модератор заходу – завідувач кафедри травматології та ортопедії НМУ ім. О.О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Олександр Анатолійович Бур’янов наголосив на важливості в умовах війни розуміти доцільність використання апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ). Зокрема, вкрай важливим є володіння навичками встановлення АЗФ на різні сегменти тіла, враховуючи анатомічні особливості пораненого. ...
Епідемія вогнепальних поранень (ВП) і травм внаслідок війни з росією продовжує зростати, а знання про ВП стають все актуальнішими. Досвід лікування ВП переважно був отриманий у ході великих війн XX ст. [1-3], проте у XXІ ст. військові конфлікти в Іраку та Афганістані призвели до формування нової моделі поранень серед бойових втрат. ...
Антибактеріальні препарати є одними з найбільш застосовуваних у відділенні інтенсивної терапії (ВІТ). Водночас проблема антибіотикорезистентності вийшла за межі суто медичної й має велике соціально-економічне значення, адже захворювання, спричинені резистентними штамами патогенів, мають більш тяжкий перебіг, збільшують тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі, потребують застосування комбінованої антибіотикотерапії з використанням резервних препаратів. Шляхи вирішення проблеми були розглянуті на Британо-Українському симпозіумі (БУС‑15) «Анестезіологія та інтенсивна терапія – сьогодення і перспективи розвитку» (до 100-річчя від дня народження А.І. Тріщинського), який відбувся у змішаному форматі 19-21 травня. ...