Gedeon Richter на варті жіночого здоров’я

07.03.2023

Стаття у форматі PDF

Минулий рік виявився складним і переломним у житті кожного українця. Однак найсерйознішим викликам, які спіткали долю нашої країни за весь період її незалежності, ми дали гідну відповідь. Спільне лихо згуртувало наш народ, який переконливо продемонстрував усьому світу свою єдність, незламність та віру в справжні цінності. Безсумнівно, значний внесок у майбутню довгоочікувану перемогу зробили лікарі, яким у надзвичайно складних умовах доводилося рятувати життя нашим військовим і надавати медичну допомогу постраждалим цивільним громадянам. До повномасштабної війни жінки складали 83% медичних працівників в Україні. І зараз вони продовжують відігравати центральну роль у реагуванні на виклики війни, борючись за здоров’я людей. Отже, напередодні Міжнародного жіночого дня компанія Gedeon Richter вітає наших славних жінок, на тендітні плечі яких лягли нелегкі турботи про здоров’я громадян і котрі самовіддано продовжують працювати на ниві охорони здоров’я. Це – чудове свято, що дарує радість, тепло, доброту, ніжність та надію на відродження нашої країни.

Компанія Gedeon Richter із початку свого заснування піклувалася про здоров’я жінок та й сьогодні охорона жіночого здоров’я продовжує залишатися одним із найважливіших спеціалізованих нішових напрямів її діяльності. 

Наразі дослідницька діяльність компанії зосереджена на розробці інноваційних та високоефективних гінекологічних препаратів із фокусуванням на тих гінекологічних захворюваннях, потреби в лікуванні яких остаточно не задоволені. Gedeon Richter – одна з небагатьох компаній у світі, які надають повний асортимент гінекологічних лікарських засобів і є провідним гравцем на ринку гінекологічних препаратів у країнах Європейського Союзу. Сьогодні лінійка гінекологічних препаратів компанії представлена нещодавно зареєстрованими інноваційними лікарськими засобами та низкою відомих брендів, які за тривалий час існування на фармацевтичному ринку продемонстрували не лише високу ефективність та безпеку, а й здобули довіру пацієнтів.

Papilocare® гель є інновацією в гінекологічному портфоліо компанії «Ріхтер Гедеон». Papilocare® гель – це перша терапія, спеціально призначена для запобігання та лікування ВПЛ-залежних уражень шийки матки, що підкріплена найбільш потужною доказовою базою. 

Papilocare® гель з унікальним семикомпонентним складом не має аналогів у світі. До складу засобу входять:

1) Coriolus Versicoror (коріолус) – гриб, який використовується в традиційній китайській медицині та чинить потужну протизапальну й імуностимулюючу дію; 

2) Azadirachta Indica (нім) – рослина аюрведичної медицини, якій притаманна протигрибкова, антибактеріальна, противірусна, антидіабетична та заспокійлива активність;

3) Bioecolia (пребіотик) – олігосахарид, який захищає екосистему шкіри або відновлює її баланс;

4) алое вера забезпечує антисептичнй та епітелізуючий вплив;

5) бета-глюкани виявляють імуномодулюючий ефект;

6) Centella asiatica сприяє регенерації тканин;

7) гіалуронова кислота чинить зволожуючу дію.

З метою покращення біорозподілу всі компоненти, що входять до складу Papilocare® гелю, інкапсульовані в ніосоми та фітосоми. Це новітня технологія інкапсуляції, яка забезпечує кращу біодоступність і вивільнення активних компонентів у клітинах-мішенях.

Унікальна комбінація Papilocare® гелю забезпечує синергічний вплив усіх компонентів і діє в 3 напрямах: 

  • реепітелізація ділянки трансформації шийки;
  • відновлення нормальної мікробіоти;
  • нормалізація місцевої імунної відповіді.

Papilocare® гель успішно застосовується спеціалістами в 50 країнах світу. Нещодавно його ­розпочали впроваджувати в свою практику українські акушери-гінекологи.

Препарат Савіс містить похідне нортестостерону – дієногест, що чинить певну антиандрогенну активність та виражений прогестогеновий ефект. Дієногест впливає на ендометрій, зменшуючи ендогенну продукцію естрадіолу і пригнічуючи в такий спосіб трофічні ефекти естрадіолу на еутопічний та ектопічний ендометрій. У разі безперервного застосування дієногест зумовлює створення гіпоестрогенного, гіпергестагенного гормонального фону, що сприяє початковій децидуалізації тканини ендометрію з подальшою атрофією ендометріоїдних вогнищ. Савіс показаний для лікування ендометріозу.

Препарат рекомендують приймати по 1 таблетці (2 мг) щодня без перерви в один і той самий час доби (дозволено прийом незалежно від вживання їжі). Таблетки слід приймати регулярно (незалежно від менструальної кровотечі); можна розпочати в будь-який день менструального циклу.

Регулон® є добре відомим пероральним контрацептивом для системного застосування, що містить у своєму складі комбінацію дезогестрелу й етинілестрадіолу. Його контрацептивна дія обумовлена поєднанням декількох механізмів, найважливішими з яких є пригнічення овуляції та зміни цервікальної секреції. Крім запобігання вагітності, Регулон® має також низку інших позитивних властивостей: сприяє установленню регулярного менструального циклу; в разі альгодисменореї менструації минають менш болісно, з меншою інтенсивністю кровотечі, що може знижувати частоту розвитку залізодефіциту. 

Регулон® – універсальний комбінований оральний контрацептив із «сильним» прогестином дезогестрелом, який може застосовуватися як при гострих, так і при хронічних аномальних маткових кровотечах тривалий час. 

Белара® – комбінований гормональний контрацептив для системного застосування; містить хлормадинону ацетат та етинілестрадіол. Безперервне застосування препарату Белара® протягом 21 дня інгібує секрецію фолікулостимулювального гормона та лютеїнізувального гормона гіпофізом, що призводить до пригнічення овуляції, при цьому спостерігаються проліферація ендометрію та його секреторна трансформація, змінюється консистенція цервікального слизу. Це ускладнює проходження сперматозоїдів через цервікальний канал і спричиняє порушення їхньої рухливості. Зміни в ендометрії роблять його непридатним для імплантації яйцеклітини.

Белара як контрацепція з антиандрогенним ефектом  може застосовуатись при СПКЯ, акне, випадінні волосся за жіночим типом.

Постинор (1 таблетка містить 0,75 мг левоноргестрелу) показаний для екстреної контрацепції протягом 72 год після незахищеного статевого акту чи в разі, якщо застосований метод контрацепції був ненадійним. Рекомендується прийняти разом 2 таблетки якнайшвидше (бажано протягом 12 год і не пізніше ніж через 72 год після незахищеного статевого акту). Якщо протягом 3 год після прийому таблеток спостерігається блювання, слід прийняти ще 2 таблетки негайно. 

Постинор запобігає овуляції та заплідненню, якщо статевий акт відбувається в преовуляторній фазі, коли ймовірність запліднення є максимальною. Постинор можна використовувати в будь-якій фазі менструального циклу за відсутності затримки менструальної кровотечі. Застосування Постинору не є протипоказанням для продовження регулярної пероральної гормональної контрацепції. 

Ескапел (1 таблетка містить 1,5 мг левоноргестрелу) показаний для екстреної пероральної контрацепції у перші 72 год після статевого акту. 1 таблетку Ескапелу необхідно прийняти якнайшвидше після незахищеного статевого акту (бажано в перші 12 год і не пізніше 72 год). Якщо протягом 3 год після прийому з’явилося блювання, необхідно прийняти ще 1 таблетку.

Після застосування екстреного засобу для запобігання заплідненню до початку наступної менструації слід використовувати місцеві бар’єрні протизаплідні засоби (презерватив, діафрагму, сперміциди, шийковий ковпачок). Застосування Ескапелу не є протипоказанням для продовження регулярного прийому перорального гормонального протизаплідного засобу.

Бемфола (фолітропін альфа) – це лікарський засіб, який містить рекомбінантний людський фолікулостимулювальний гормон (р-лФСГ), отриманий методом генної інженерії. Найважливішим ефектом парентерального введення фолікулостимулювального гормона (ФСГ) у жінок є розвиток зрілих граафових фолікулів. 

Препарат Бемфола показаний дорослим жінкам з ановуляцією (в т. ч. із синдромом полікістозних яєчників), а також із метою стимуляції розвитку множинних фолікулів у пацієнток при застосуванні таких методик допоміжних репродуктивних технологій, як екстракорпоральне запліднення, перенесення гамети до фаллопієвої труби та перенесення зиготи до фаллопієвої труби.

Лензетто® − єдиний інноваційний трансдермальний препарат у вигляді спрею для системної замісної терапії естрогенами, при застосуванні якого відбувається вивільнення естрадіолу – основного естрогену, що секретується яєчниками. Діючою речовиною є синтетичний 17β-естрадіол, хімічно та біологічно ідентичний ендогенному естрадіолу людини. Лензетто® трансдермальний спрей відновлює нестачу естрогенів у період постменопаузи та пом’якшує симптоми менопаузи.

Лензетто® трансдермальний спрей застосовується 1 р/добу в режимі монотерапії або в безперервному послідовному режимі (в поєднанні з прогестагеном). Одну фіксовану дозу спрею наносять 1 р/добу (початкова доза) на суху та неушкоджену шкіру передпліччя. Дозу можна збільшити до двох нанесень на добу на шкіру передпліччя залежно від вираженості клінічної відповіді. 

Ріхтер ЦиклоБаланс містить комбінацію діючих речовин (міо-інозитол, фолієва кислота), яка сприяє правильному функціонуванню яєчників, дозволяє регулювати менструальний цикл і рівні гормонів, усуває інсулінорезистентність, що є ключовими умовами нормального перебігу вагітності. Ріхтер ЦиклоБаланс може бути корисним у випадку нерегулярного менструального циклу та/або за наявності проблем із заплідненням, а також для жінок із синдромом полікістозних яєчників, жінок, які проходять програму екстракорпорального запліднення, оскільки може сприяти його полегшенню.

Ріхтер ФерроБіо – дієтична добавка, що містить гемоглобін і заліза сульфат. Засіб був спеціально розроблений для використання в ситуаціях, коли звичайне харчування не дозволяє отримати достатньої кількості заліза, необхідного для повноцінного функціонування організму людини. Ріхтер ФерроБіо особливо підходить вагітним, у стадії планування вагітності, жінкам у передменопаузальний період, при менструаціях або в інших випадках втрати крові, особам похилого віку, дітям у період активного росту, спортсменам, а також у ситуаціях, коли існують певні обмеження в харчуванні.

Підготував В’ячеслав Килимчук 

Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 3 (539), 2023 р.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Акушерство/гінекологія

06.05.2023 Акушерство/гінекологія З’їж мене: 10 продуктів, якими можна «заїдати» стрес

Якщо під час стресу рука тягнеться за улюбленим снеком або іншим смаколиком, знайте – ​ви не самотні. Багато людей за допомогою їжі задовольняють емоційні потреби та знижують тривожність. Якщо «заїдання» стресу дає вам можливість почуватися краще – це називають емоційним харчуванням. Зазвичай воно не пов’язане із фізичним голодом, а лише допомагає приглушити дискомфортні почуття. Якщо ж упоратися зі стресом вдається лише за допомогою їжі, радимо звернутися до спеціаліста із психічного здоров’я. За відсутності такої можливості читайте матеріал від платформи доказової інформації про здоров’я під час війни «Бережи себе» про 10 корисних продуктів, які мають здатність позитивно впливати на вашу нервову систему. ...

06.05.2023 Акушерство/гінекологія Уніфікований клінічний протокол первинної та спеціалізованої медичної допомоги «Передменструальний синдром»

Сучасний розвиток медицини передбачає постійне ­удосконалення заходів щодо діагностики, лікування та профілактики хвороб з урахуванням вимог доказової меди­цини. Система стандартизації медичної допомоги орієнтована на розробку медико-технологічних документів, які допомагають лікарю ефективно діяти в конкретних клініч­них ситуаціях, уникаючи неефективних та помилкових втручань. ...

06.05.2023 Акушерство/гінекологія Лікування та профілактика гіпербілірубінемії у новонароджених: гайдлайн Американської академії педіатрії 2022 року

Хоча ядерна жовтяниця зустрічається рідко, її вплив на дитину та родину може бути руйнівним. Клініцисти, які надають допомогу новонародженим, повинні розуміти важливість стратегії запобігання появі ядерної жовтяниці, викладеній у цій настанові. Впровадження систем для забезпечення послідовного застосування цих рекомендацій на терміні вагітності 35 тижнів і більше у відділеннях матері та дитини, лікарнях і клініках первинної медичної допомоги має вирішальне значення для успіху. ...

06.05.2023 Акушерство/гінекологія Рецидивуючий вульвовагінальний кандидоз: сучасні аспекти терапії дисбіотичних змін

Незважаючи на значні успіхи в діагностиці та лікуванні урогенітальних інфекцій, рецидивуючий вульвовагінальний кандидоз (рВВК), що визначається як чотири або більше епізодів вульвовагінального кандидозу протягом року, залишається актуальною медико-­соціальною проблемою, посідаючи одне з перших місць у структурі акушерсько-­гінекологічних захворювань. За сучасними даними, щорічно у світі на рВВК страждають близько 138 млн жінок, і, за прогнозами експертів, цей показник буде тільки зростати й до 2030 р. може перевищити позначку в понад 160 млн. У статті розглянуто ключові фактори розвитку рВВК, зокрема роль у цьому процесі Candida, та можливі варіанти патогенетичної терапії дисбіотичних змін...