В Україні відкриється перша Сімейна кімната Рональда МакДональда

03.10.2017

Фундація «Дім Рональда МакДональда» підписала договір оренди приміщення у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні (ЛОДКЛ) «Охматдит» з метою відкрити першу в Україні Сімейну кімнату Рональда МакДональда, щоб допомогти родинам бути поруч із хворими дітьми. Відкриття Сімейної кімнати заплановане на осінь.

Сімейна кімната Рональда МакДональда – це місце в лікарні, де батьки і родичі маленьких пацієнтів зможуть відпочити, поспати, поїсти, набратися сил і провести час із дитиною. Сімейна кімната у ЛОДКЛ «Охматдит» дасть змогу родинам проводити максимум часу з хворими дітьми. Згідно з міжнародними дослідженнями (Franck et al. Families, Systems & Health, 2013), спільне перебування в лікарні покращує здатність родин долати труднощі, допомагає знизити рівень стресу й тривоги.

Кімната з’явиться завдяки Фундації «Дім Рональда МакДональда в Україні», що є частиною однойменної глобальної благодійної мережі. У світі наразі працють уже 208 Сімейних кімнат у 64 країнах.

Кошти на облаштування Сімейної кімнати було зібрано в рамках 15­ї благодійної програми «Долонька щастя» в ресторанах «МакДональдз» у листопаді 2016 р.

«Поява першої в Україні Сімейної кімнати – це знакова подія для всього регіону, адже ЛОДКЛ «Охматдит» приймає на лікування дітей не лише з Львівщини, а й з усієї Західної України. Підтримуючи відкриття Сімейної кімнати, ми сприяємо розвитку сімейно орієнтованої медицини, яка на перше місце ставить потреби родини», – прокоментувала директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак.

«У нашій лікарні 380 ліжок. Щороку до нас звертаються до 55 тис. пацієнтів, із них 20 тис. потрапляють у стаціонар. Під час лікування за найменшими пацієнтами зазвичай доглядають родичі. І ми тішимося, що в них з’явиться змога користуватися Сімейною кімнатою у найскладніші моменти життя. Дитина не має залишатися в лікарні без родинного тепла, оскільки любов рідних – потужний ресурс у боротьбі з недугою», – прокоментувала головний лікар ЛОДКЛ «Охматдит» Мар’яна Возниця.

«Обираючи лікарню для партнерства, Фундація орієнтувалася передусім на ті заклади, які приймають на лікування багато дітей і відчувають найгострішу потребу в Сімейній кімнаті. Переконана, що Сімейна кімната в ЛОДКЛ «Охматдит» стане тим місцем, де родичі хворих дітей зможуть бути найкращою підтримкою для них. І це тільки початок, оскільки ми плануємо відкрити подібні кімнати в дитячих лікарнях в інших містах», – зазначила директор Фундації «Дім Рональда МакДональда в Україні» ­Анастасія Зражевська.

Про Фундацію «Дім Рональда МакДональда»

Організація заснована 1974 року в США і сьогодні працює в 64 країнах. Завдяки двом основним програмам – «Будинок Рональда МакДональда» та «Сімейна кімната Рональда МакДональда» – Фундація допомагає родинам бути поруч із хворими дітьми у лікарні. З Фундацією співпрацюють 84% провідних дитячих лікарень світу. Щороку допомогу Фундації отримують понад 7 млн дітей та їхніх рідних. Детальніше на сайті https://www.rmhc.org/.

Діяльність в Україні

У нашій країні Фундація розпочала роботу у 2016 р. Це благодійна організація, що фінансується за рахунок корпоративних партнерів і приватних осіб; частина глобальної благодійної мережі «Фундація «Дім Рональда МакДональда», партнером­засновником якої є компанія «МакДональдз». Фундація підтримує розвиток сімейно орієнтованої медицини, що передбачає залучення всієї родини до лікування дитини. Першим проектом Фундації в Україні є створення Сімейних кімнат Рональда МакДональда – спеціально облаштованих місць у лікарні, де родичі маленького пацієнта можуть перепочити, задовольнити базові побутові потреби й провести час із дитиною, якщо це дозволяє її стан.

Детальніше на сайті http://rmhc.org.ua/ та на Фейсбук­сторінці https://www.facebook.com/rmhcukraine/.

Допомогти Фундації можна на сайті http://rmhc.org.ua/.

 

Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 15-16 (412-413), серпень 2017 р.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

02.05.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Профілактика йододефіциту: історія

Йод є необхідним для життя ссавців компонентом гормонів щитоподібної залози (ЩЗ). В огляді йдеться про важливі наукові відкриття і досягнення в галузі харчування, пов’язані з профілактикою йододефіцитних захворювань (ЙДЗ) у США і в усьому світі, з акцентом на минуле століття (рис. 1). Огляд присвячено сторіччю заснування Американської тиреоїдної асоціації (ATA). ...

01.05.2024 Терапія та сімейна медицина Можливості застосування біорегуляційного підходу в кардіології

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) (ішемічна хвороба серця [ІХС], захворювання судин головного мозку, ревматична хвороба серця та інші) протягом багатьох десятиліть є основною причиною смертності населення у світі. Перебіг цих захворювань ускладнюється перенесеною корона вірусною хворобою (COVID‑19). Нині ця проблема є особливо актуальною в Україні в умовах повномасштабного вторгнення рф, оскільки вплив хронічного стресу призводить до зростання захворюваності на ССЗ. У такій ситуації поряд із «протокольною терапією» слід приділити увагу застосуванню біорегуляційного підходу, спрямованого на відновлення саморегуляції, імунного статусу, гармонізації функціонування всіх органів і систем людини. ...

23.04.2024 Кардіологія Ревматологія Терапія та сімейна медицина Застосування препаратів кальцію і кальцифікація судин: чи є зв’язок?

Як відомо, кальцій бере участь у низці життєво важливих функцій. Хоча більшість досліджень добавок кальцію фокусувалися переважно на стані кісткової тканини та профілактиці остеопорозу, сприятливий вплив цього мінералу є значно ширшим і включає протидію артеріальній гіпертензії (передусім у осіб молодого віку, вагітних та потомства матерів, які приймали достатню кількість кальцію під час вагітності), профілактику колоректальних аденом, зниження вмісту холестерину тощо (Cormick G., Belizan J.M., 2019)....

23.04.2024 Ревматологія Терапія та сімейна медицина Погляди на терапію глюкокортикоїдами в ревматології: епоха конвергенції

Після десятиліть, а часом і запеклих суперечок про переваги та недоліки застосування глюкокортикоїдів (ГК) досягнута певна конвергенція. Сучасні рекомендації лікування таких захворювань, як ревматоїдний артрит (РА), ревматична поліміалгія (РПМ) та васкуліт великих судин відображають поточний стан консенсусу терапії ГК. Однак залишаються відкритими питання щодо можливості тривалого лікування дуже низькими дозами ГК у пацієнтів із РА, а також успішності пошуку інноваційних ГК (лігандів ГК-рецепторів) із покращеним співвідношенням користь/ризик....