Міністерство охорони здоров'я України посилило заходи щодо недопущення захворювань на високопатогенний пташиний грип серед людей в АР Крим

26.03.2008
У зв'язку з виявленням високопатогенного грипу птиці (вірус типу А субтипу Н5N1) у птахівничому господарстві с. Рівне Красногвардійського району АР Крим МОЗ України посилює профілактичні та протиепідемічні заходи щодо недопущення захворювань на пташиний грип серед людей.

За наказом міністра створюється оперативний штаб з координації діяльності для постійної та чіткої роботи з профілактики грипу відповідних органів та установ АР Крим, забезпечення обміну щоденною оперативною інформацією тощо.

Спрямовуються фінансові асигнування працівникам птахогосподарств для проведення екстреної профілактики пташиного грипу за допомогою засобів неспецифічної дії в осередках його виникнення, запобігання можливому одночасному зараженню циркулюючими вірусами пташиного та людського грипу і підготовки госпітальних баз на випадок поширення захворювання, формування додаткових бригад медичних працівників для здійснення подвірних обходів, створення запасу діагностичних та лікувальних препаратів, діагностикумів для проведення лабораторних досліджень на вірус пташиного грипу в людей та ін.

Керівникам птахогосподарств незалежно від організаційно-правової форми власності надіслані рекомендації із забезпечення працівників засобами індивідуального захисту на випадок виникнення пташиного грипу та організації особливого режиму роботи.

Українському центру грипу та ГРВІ МОЗ України дано доручення забезпечити моніторинг циркуляції вірусів грипу і захворюваності; негайно інформувати МОЗ України про випадки виділення вірусу грипу й масові захворювання на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції, у тому числі серед працівників птахогосподарств.

Рекомендовано також проводити широку роз'яснювальну роботу серед населення щодо засобів індивідуального захисту та профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

17.05.2024 Педіатрія Психіатрія Простий навчальний тест можна використовувати для діагностики розладів аутистичного спектра у шестимісячному віці

Об’єднана команда психологів з Міланського університету «Бікокка» та відділення дитячої психопатології Наукового інституту IRCCS E. Medea (Італія) визначила потенційний маркер аутизму, за яким можна діагностувати дитину віком 6 місяців. У своєму дослідженні група вчених протестувала немовлят, які мають ризик розвитку цього розладу, порівняла отримані результати з немовлятами, які не входили до групи ризику, а потім спостерігала за ними впродовж двох років. Аутизм – це цілий спектр соціальних, психічних і емоційних розладів, симптоми якого включають мутизм, соціальні проблеми та егоцентризм. Попередні дослідження свідчать про те, що чим раніше в людини буде діагностовано розлад, тим більше можна зробити, щоби полегшити симптоми з віком. Згідно зі статистикою, 1 із 36 людей має певний ступінь аутизму....

17.05.2024 Ендокринологія Новий комбінований препарат для схуднення виявився ефективнішим за наявні методи лікування

У дослідженні, опублікованому в Nature, Крістоффер Клемменсен і його колеги із Центру фундаментальних метаболічних досліджень при університеті в Копенгагені демонструють нове використання гормону GLP-1 для втрати ваги. GLP-1 можна застосовувати як «троянського коня» для переносу певної молекули в мозок, де вона успішно впливає на нейронні зв’язки і призводить до втрати ваги. «Я вважаю препарати, доступні сьогодні на ринку, першим поколінням лікувальних засобів для схуднення. Зараз ми розробили новий тип ліків, які впливають на пластичність мозку та виявляються дуже ефективними», – зазначає Клемменсен. ...