Американський коледж акушерів і гінекологів та Товариство медицини матері-плода закликають вагітних жінок вакцинувати від COVID-19

04.08.2021

Американський коледж акушерів і гінекологів (ACOG) та Товариство медицини матері-плода (SMFM) настійно рекомендують вакцинувати всіх вагітних жінок від COVID-19.

За даними Центрів із контролю і профілактики захворювань, лише близько 16 % вагітних жінок отримали одну або дві дози вакцини від COVID-19, незважаючи на докази того, що інфекція COVID-19 у вагітних має підвищений ризик важких ускладнень і смерті.

Докторка медичних наук, професорка акушерства та гінекології в Університеті Вашингтона, членкиня експертної робочої групи ACOG з імунізації Linda Eckert зазначила в інтерв'ю, що раніше ACOG рекомендував вагітним жінкам зробити щеплення за їхнім бажанням. Зараз нагальність підвищилася, і д-ка Eckert акцентувала: «Це сильна рекомендація».

Рекомендація з’явилася після того, як було доведено, що вакцини проти COVID-19 безпечні під час вагітності.

Обидві організації заявили, що ці настанови посилилися на тлі зростаючої занепокоєності з приводу поширення штаму Delta.

Немає жодних доказів того, що вакцини від COVID-19 можуть завдати шкоди матері або плоду, заявили в ACOG.

«ACOG заохочує своїх членів рекомендувати вакцинацію своїм пацієнткам. Це означає наголошувати на відомій безпеці вакцин і підвищеному ризику важких ускладнень, пов'язаних з інфекцією COVID-19, включаючи смерть, під час вагітності, – розповів доктор медичних наук, президент ACOG J. Martin Tucker. – Зрозуміло, що вагітним потрібно почуватися впевнено при прийнятті рішення щодо вакцинації, і сильна рекомендація від свого акушера-гінеколога може мати значущу роль у цьому питанні».

Вагітні жінки відносяться до групи високого ризику через побоювання з приводу впливу COVID-19 під час і після вагітності на мати і дитину. Відтак, вагітні жінки з COVID-19 можуть мати більш високий ризик госпіталізації до відділення інтенсивної терапії.

Linda Eckert поділилася власним досвідом про те, що кілька її пацієнток відмовилися від щеплення. Жінки пояснювали небажання вакцинуватися тим, що не хочуть приймати будь-які ліки під час вагітності або що чули, що ефекти вакцин не були вивчені у вагітних жінок. «Іноді, коли я переглядаю з ними поточні дані, які надходять від вагітних та жінок, які нещодавно народили, [ці пацієнтки] можуть змінити свою думку і отримати вакцину», – розповіла Eckert.

У деяких випадках сім'я вагітної пацієнтки змушує її не робити щеплення.

У пораді ACOG/ SMFM зазначається, що вагітні жінки, які вирішили почекати і вакцинуватися після пологів, «можуть ненавмисно піддавати себе підвищеному ризику важкого захворювання або смерті».

Рекомендація поширюється на жінок після пологів.

«Тим, хто нещодавно народив і не був вакцинований під час вагітності, також наполегливо рекомендується зробити щеплення якомога швидше», – йдеться у настановах.

Джерело: ACOG, SMFM закликають усіх вагітних жінок вакцинувати від COVID-19 (medscape.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Акушерство/гінекологія

Опіоїди під час вагітності не пов'язані із суттєво підвищеним ризиком психічних розладів у дітей 26.04.2024 Акушерство/гінекологія Опіоїди під час вагітності не пов'язані із суттєво підвищеним ризиком психічних розладів у дітей

Згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань за 2019 рік, приблизно 7 % жінок у Сполучених Штатах отримували опіоїди під час вагітності. Попередні дослідження показали неоднозначні висновки щодо зв’язку між вживанням опіоїдів під час вагітності та різними наслідками для здоров’я дітей через малий розмір вибірки та короткі періоди спостереження. Хоча багато жінок обережно ставляться до прийому ліків під час вагітності, потреба в знеболюванні в деяких випадках призвела до помітної залежності від анальгетиків, у тому числі опіоїдів. Окрім анальгетиків, жінки в основному використовували опіоїди як протикашльові засоби. Нові висновки дослідників ґрунтуються на даних Національної служби медичного страхування Південної Кореї щодо 3 128 571 немовляти, народжених між 2010 і 2017 роками, і 2 299 664 матерів (середній вік 32 роки)....

25.04.2024 Інфекційні захворювання Створення вакцини для боротьби з MRSA та іншими інфекціями, стійкими до антибіотиків

Метицилінрезистентний Staphylococcus aureus (MRSA) – це група грампозитивних бактерій, які генетично відрізняються від інших штамів Staphylococcus aureus. У 2019 році цей збудник спричинив понад 100 000 смертей у всьому світі через стійкість до антимікробних препаратів. Окрім цього, за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2019 році стійкі до антимікробних препаратів інфекції вбили понад 1 мільйон людей у всьому світі. У лікарів і дослідників є занепокоєння, що за такої тенденції через 20 або 30 років більшість із ліків перестануть бути ефективними, що поверне людство в епоху до створення антибіотиків. У дослідженні Nature Communications співробітники Мічиганського державного університету повідомили про прорив, який допоможе впоратися із цією глобальною загрозою. Зокрема, команда створила багатонадійну вакцину-кандидат проти бактерій, стійких до антибіотиків....

23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....