Важливі навички у періоди стресу: порадник ВООЗ

04.10.2021

Більшість лікарів зазвичай працює в умовах стресу, тягар якого значно збільшився під час пандемії COVID-19. І якщо невеликий стрес може впливати на людину навіть конструктивно, то його надлишок негативно відбивається на працездатності лікаря, його спілкуванні з пацієнтами та оточенням.

«Важливі навички в періоди стресу: Ілюстроване керівництво» – посібник ВООЗ з управління стресом, розроблений із метою навчити нас краще справлятися з несприятливими обставинами. Він є одним із компонентів курсу ВООЗ з управління стресом, що готується до видання. Курс був ініційований Марком ван Оммереном (підрозділ із питань психічного здоров’я Департаменту з питань психічного здоров’я та вживання психоактивних речовин, ВООЗ) у рамках серії публікацій ВООЗ про психологічні інтервенції низької інтенсивності.

Посібник призначений для тих, хто перебуває у стані стресу: від батьків та осіб, які забезпечують догляд за іншими, до фахівців сфери охорони здоров’я, які працюють у небезпечних ситуаціях.

Ілюстроване керівництво підтримує впровадження рекомендацій ВООЗ з управління стресом, спирається на наявні фактичні дані та результати широкомасштабних польових випробувань і містить інформацію та опис практичних навичок, які допоможуть впоратися із несприятливими обставинами.

Посібник складається із п’яти розділів, кожен з яких містить нову ідею та техніку. Вони прості для вивчення, їх можна застосовувати лише протягом кількох хвилин щодня для зниження рівня стресу.

Практика і застосування ідей та технік, що представлені у посібнику, є ключовим фактором для зниження стресу, а креативні ілюстрації допомагають візуалізувати корисну інформацію.

Завантажити посібник безкоштовно можна за посиланням: https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/339150/WHO-EURO-2021-361-40096-56774-ukr.pdf?fbclid=IwAR1NQBazkjhEfVcAPUW6-ugV7P5W_hH84kDhQwT-bo4cx1f8yvhcVW2djy4

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

22.04.2024 Гастроентерологія Терапія та сімейна медицина Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів

Дослідження, проведене в Гетеборзькому університеті у Швеції, показало, що у 7 із 10 пацієнтів із синдромом подразненого кишечника (СПК) симптоми значно зменшилися після корекції дієти, порівнюючи з тими, які застосовували ліки. Робота опублікована в журналі The Lancet Gastroenterology & Hepatology. У дослідженні порівнювали три методи лікування: два дієтичні та один, що ґрунтується на застосуванні ліків. Учасниками були дорослі пацієнти з важкими або помірними симптомами СПК....

19.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 22-28 квітня

...