FDA вводит новые требования к солнцезащитным средствам

21.06.2019

Управление по санитарному надзору за качеством пищевых продуктов и медикаментов США (FDA) выпустило обновленные требования, которым должны соответствовать большинство солнцезащитных средств в США.

Этот шаг предпринят с целью обеспечения безопасности здоровья людей, использующих солнцезащитные средства, отпускаемые без рецепта и не соответствующие одобренным FDA стандартам. Новые правила затрагивают безопасность активных веществ солнцезащитного крема, лекарственные формы, солнцезащитный фактор (sun protection factor-SPF) и рекомендации широкого спектра действия. FDA также предложило обновить этикетки солнцезащитных средств, чтобы потребителям было легче находить ключевую информацию о товаре.

Данная мера особенно важна, поскольку солнцезащитные средства позволяют защитить кожу от опасных солнечных лучей и предотвратить развитие рака, а некоторые требования к ним не обновлялись десятилетиями, пояснил комиссар FDA Скотт Готлиб.

В обновлениях предложены следующие требования к солнцезащитным средствам, выпускаемым не в соответствии с одобренными FDA стандартами:

  • Из 16 доступных на рынке активных веществ, входящих в состав солнцезащитных кремов, оксид цинка и диоксид титана были признаны безопасными, а парааминомасляная кислота и салицилат троламина – попали под запрет. По степени безопасности и эффективности 12 остальных веществ еще ведутся исследования.
  • Среди одобренных FDA лекарственных форм солнцезащитных средств: спреи, масла, лосьоны, кремы, гели, пасты, мази. Порошки находятся на стадии рассмотрения. Салфетки, средства для мытья тела, шампуни пока не получили одобрения FDA.
  • Максимальную защиту SPF предложено повысить с SPF 50+ до SPF 60+.
  • Установлена норма солнцезащитных кремов со значением SPF, равным 15 или выше, для обеспечения необходимой защиты кожи.
  • FDA предложило изменить этикетки солнцезащитных средств, чтобы потребителям было легче находить ключевую информацию о товаре, включая указание активных веществ на лицевой стороне упаковки, предупреждение о раке/старении кожи, пересмотренные форматы для SPF, информацию о водостойкости продукта.
  • Запрещено использование товаров, в которых сочетаются солнцезащитные средства и репелленты.

Однако эксперты отмечают, что солнцезащитные средства – лишь один из способов профилактики рака кожи. К другим мерам защиты относятся закрытая одежда, солнцезащитные очки и головной убор, а также нахождение в тени.

Тематичний номер «Хірургія, Ортопедія, Травматологія, Інтенсивна терапія» № 1 (35), лютий 2019 р.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Онкологія та гематологія

Ефект поєднаного застосування кетогенної дієти та імунотерапії при лікуванні раку передміхурової залози 29.04.2024 Онкологія та гематологія Терапія та сімейна медицина Ефект поєднаного застосування кетогенної дієти та імунотерапії при лікуванні раку передміхурової залози

Дослідники з Університету Нотр-Дам (м. Саут-Бенд, штат Індіана) виявили, що додавання кетогенної добавки – компонента кетогенної дієти з високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів – до терапії раку в лабораторних умовах було дуже ефективним для лікування раку простати. Нещодавно опубліковане в журналі Cancer Research дослідження під керівництвом Сінь Лу, доцента кафедри біологічних наук, вирішило проблему, з якою боролися онкологи: рак передміхурової залози стійкий до блокади імунних контрольних точок (ICB). ICB блокує певні білки від зв’язування з іншими та прокладає шлях для власних Т-клітин організму, які знищують новоутворення....

26.04.2024 Діагностика Онкологія та гематологія Цифрова система візуалізації на основі штучного інтелекту створена для отримання швидких результатів біопсії

Дослідники з Університету Ватерлоо (Онтаріо, Канада) винайшли цифрову медичну систему візуалізації, яка значно покращує процес виявлення новоутворень: лікарі отримують моментальні результати для швидкого та ефективного лікування всіх типів раку. Система дистанційного зондування фотонного поглинання (PARS), інноваційна технологія, створена з нуля, є швидшою, ніж традиційні методи виявлення раку, і має на меті поставити діагноз за лічені хвилини, уможливлюючи швидке хірургічне втручання. Зараз пацієнти можуть чекати тижнями або навіть місяцями, щоб отримати результати біопсії, що призводить до затримок у лікуванні та підвищеного занепокоєння хворих. Робота опублікована в журналах IEEE Transactions on Biomedical Engineering та Scientific Reports. ...

25.04.2024 Онкологія та гематологія CLAUDIA – замкнена система доставки ліків, що може збільшити ефективність хіміотерапії

Коли пацієнти з пухлинами проходять курс хіміотерапії, доза більшості препаратів розраховується на площу поверхні тіла. Цей показник вираховується за формулою Дюбуа 1916 року, при цьому береться до уваги зріст та вага пацієнта. Ця формула була сформована на основі даних лише про дев’ять пацієнтів. Вирахуване таким чином дозування не зважає на інші фактори і може призвести до того, що пацієнти отримають або забагато, або замало препарату. Аби зробити дозування більш точним, інженери Массачусетського технологічного інституту винайшли альтернативний підхід, який дозволяє персоналізувати дозу для кожного пацієнта. Їхня система вимірює кількість препарату в організмі, і ці цифри передаються в контролер, який може відповідно регулювати швидкість інфузії....