Симвастатин снижает сердечно-сосудистый риск у женщин с синдромом поликистозных яичников

05.04.2007
Синдром поликистозных яичников в дополнение к неблагоприятным эндокринным эффектам ассоциируется с увеличенным риском диабета и сердечно-сосудистых заболеваний. Принимая во внимание, что статины нормализуют липидный профиль, уменьшают воспаление, улучшают эндотелиальную функцию и снижают продукцию андрогенов яичниками, доктор Энтони Дж. Дьюлеб (Antoni J. Duleb) и коллеги из Школы медицины Йельского yниверситета, Нью-Хейвен, Коннектикут, предположили, что лечение статинами будет полезно пациенткам с синдромом поликистозных яичников.
Ученые провели проспективное перекрестное исследование, в котором 48 женщинам с синдромом поликистозных яичников в случайном порядке был назначен один из двух 12-недельных курсов терапии: с применением только оральных контрацептивов или с симвастатином в дополнение к оральным противозачаточным препаратам.
Исследователи сообщают в февральском выпуске Clinical Endocrinology and Metabolism, что комбинированное лечение уменьшало уровни общего тестостерона на 38% против 26% в сравнении с приемом только оральных контрацептивов. Уровни свободного тестостерона уменьшались на 58 и 35% соответственно.
Прием симвастатина также уменьшал гирсутизм и снижал уровни лютеинизирующего гормона; отмечалось значительное снижение общего холестерина и липопротеидов низкой плотности и нормализация уровней маркеров системного воспаления и эндотелиальной дисфункции.
Уровни глюкозы и инсулина натощак повышались в одинаковой степени при обеих схемах лечения. Индекс массы тела (ИМТ) оставался прежним в обеих группах.
Представленные данные предполагают новые возможности для использования статинов в качестве эффективного лечения синдрома поликистозных яичников, резюмируют авторы.

Источник: «Солвей Фарма»

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

Комбінована терапія є результативною за лікування раку печінки – результати другої фази клінічних випробувань 06.05.2024 Терапія та сімейна медицина Комбінована терапія є результативною за лікування раку печінки – результати другої фази клінічних випробувань

Відповідно до результатів другої фази клінічного випробування, проведеного Південно-західним медичним центром Техаського університету, комбінація препаратів бавітуксимаб і пембролізумаб збільшила імунну відповідь у пацієнтів із гепатоцелюлярною карциномою (ГЦК). ГЦК є найпоширенішою формою раку печінки та четвертою за частотою причиною смерті, пов’язаною із раком, у всьому світі. Протягом багатьох років єдиним типом лікуванням пухлин такого типу, які не можна видалити хірургічним шляхом, був препарат під назвою сорафеніб. Він діє, уповільнюючи ріст кровоносних судин, що живлять пухлину. Незважаючи на те, що цей препарат для цільової терапії був схвалений Управлінням із контролю за продуктами й ліками США ще у 2007 році, він подовжує виживаність лише на кілька місяців і не має тієї ефективності, яка необхідна пацієнтам....

06.05.2024 Педіатрія Ендокринологія Нова методика аналізу дихання для моніторингу стану здоров'я пацієнтів

Дослідники використовують аналіз дихання, щоби контролювати стан здоров’я пацієнтів у реальному часі та перевіряти рівні певних ліків. Учені з Базельського університету та Університетської дитячої лікарні у Швейцарії розробили методику, яка дозволяє вимірювати параметри повітря, що видихають їхні маленькі пацієнти. Результати були опубліковані в журналі Frontiers in Endocrinology. Порівняння показало, що забір проб повітря був таким же надійним способом моніторингу, як і звичайний аналіз крові. Діти, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії у зв’язку із діабетичним кетоацидозом – ускладненням діабету, яке може бути небезпечним для життя, – були під наглядом під час лікування і стали учасниками досліджень....

03.05.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 6- 12 травня

...