Метформин ассоциируется с уменьшением смертности у пациентов с сердечной недостаточностью и диабетом, сообщают канадские исследователи в British Medical Journal

24.10.2007
Сердечная недостаточность часто встречается у пациентов с диабетом, но лишь несколько исследований сравнили эффект противодиабетических препаратов у пациентов с обоими заболеваниями, отмечают авторы.
Для оценки эффектов противодиабетических препаратов у пациентов с сердечной недостаточностью и диабетом доктор Джеффри Джонсон (University of Alberta, Edmonton) и коллеги провели метаанализ восьми исследований.
Четыре исследования в терапии оценили эффект инсулина, три – метформина, четыре – тиазолидиндионов и два исследования сравнили препараты сульфонилмочевины с другими агентами.
Применение инсулина ассоциировалось с увеличением риска смерти от всех причин в исследованиях без учета диеты и лечения противодиабетическими препаратами (ОР 1,25) и в исследованиях, которые учитывали эти факторы (ОР 1,66).
Напротив, смертность от всех причин была значительно ниже у пациентов, получавших метформин, с ОР 0,86 по сравнению с другими противодиабетическими препаратами и инсулином и ОР 0,70 по сравнению с препаратами сульфонилмочевины.
Кроме того, метформин не ассоциировался с увеличением числа госпитализаций в течение года по какой-либо из причин (ОР 0,94) или по поводу сердечной недостаточности (ОР 0,92).
Авторы заключают: «Наш анализ показал, что лечение метформином может ассоциироваться с более низкой смертностью».
Однако исследователи отмечают, что Американское управление по санитарному надзору за качеством пищевых продуктов и медикаментов все еще рекомендует соблюдать осторожность при использовании метформина.

источник: www.solvay.ru

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

17.05.2024 Педіатрія Психіатрія Простий навчальний тест можна використовувати для діагностики розладів аутистичного спектра у шестимісячному віці

Об’єднана команда психологів з Міланського університету «Бікокка» та відділення дитячої психопатології Наукового інституту IRCCS E. Medea (Італія) визначила потенційний маркер аутизму, за яким можна діагностувати дитину віком 6 місяців. У своєму дослідженні група вчених протестувала немовлят, які мають ризик розвитку цього розладу, порівняла отримані результати з немовлятами, які не входили до групи ризику, а потім спостерігала за ними впродовж двох років. Аутизм – це цілий спектр соціальних, психічних і емоційних розладів, симптоми якого включають мутизм, соціальні проблеми та егоцентризм. Попередні дослідження свідчать про те, що чим раніше в людини буде діагностовано розлад, тим більше можна зробити, щоби полегшити симптоми з віком. Згідно зі статистикою, 1 із 36 людей має певний ступінь аутизму....

17.05.2024 Ендокринологія Новий комбінований препарат для схуднення виявився ефективнішим за наявні методи лікування

У дослідженні, опублікованому в Nature, Крістоффер Клемменсен і його колеги із Центру фундаментальних метаболічних досліджень при університеті в Копенгагені демонструють нове використання гормону GLP-1 для втрати ваги. GLP-1 можна застосовувати як «троянського коня» для переносу певної молекули в мозок, де вона успішно впливає на нейронні зв’язки і призводить до втрати ваги. «Я вважаю препарати, доступні сьогодні на ринку, першим поколінням лікувальних засобів для схуднення. Зараз ми розробили новий тип ліків, які впливають на пластичність мозку та виявляються дуже ефективними», – зазначає Клемменсен. ...