У Верховній Раді створено підкомітет з контролю реалізації медичної реформи – Ірина Сисоєнко

16.11.2017

14 листопада рішенням членів Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я (далі – Комітету) створено підкомітет з контролю реалізації медичної реформи. Ініціатором пропозиції виступила Ірина Володимирівна Сисоєнко, народний депутат України, заступник голови Комітету.

«Відповідно до Конституції (ст. 85) народні депутати мають право не лише законодавчої ініціативи, а й «здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України». З початком дії ще одного законодавчого акту, яким ми почали змінювати форми самоорганізації лікувальних закладів, а саме Закону щодо автономізації закладів охорони здоров’я № 2002-VIII, стало очевидним, що виконавча влада все ще гальмує повноцінне впровадження прогресивних норм закону. Саме з метою забезпечення існування комунікативного майданчика, де могли би зустрічатися законодавці, урядовці, лікарі, профільні експерти, практичні спеціалісти та керівники дотичних галузей, мною запропоновано створити підкомітет з контролю реалізації медичної реформи», - пояснила І.В. Сисоєнко.

Поки що Кабінет Міністрів України (КМУ) не затвердив ряд важливих підзаконних актів для повноцінного впровадження в дію положень закону № 2002-VIII. Так, не розроблено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров’я, немає і Порядку укладання контакту, і типової його форми, і типового положення про порядок утворення, права, обов’язки спостережної ради закладу охорони здоров’я.

«Поки що не представлено навіть варіант Методики розрахунку вартості медичних, переліку платних послуг з медичного обслуговування та  вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким мають укладаються договори про медичне обслуговування населення, Порядок укладання таких договорів та типова форма договору. Ми надали можливість КМУ розробити якісну документацію, відстрочивши термін виконання до 31 грудня цього року», - зазначила пані Ірина.

Оскільки прийнятий парламентом Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 6327, підписання якого відбудеться протягом найближчого часу, передбачає розробку й затвердження близько десяти надзвичайно важливих підзаконних актів, з метою контролю виконавчої гілки влади прийнято рішення створити відповідний підкомітет. Це поширена європейська практика, що, як сподіваються народні депутати, прискорить впровадження й просування медичної реформи й стане «запобіжником» щодо її блокування.

«Безперечно, контроль за діями виконавчої влади потрібен. Це дозволить вже на початковому етапі виявляти можливі схеми, галузеву змову чи намагання окремих політичних сил зірвати старт медичної реформи. А завдяки її реалізації  переваги відчують усі: громадяни України отримають якісні медичні послуги, а лікарі розумітимуть межі своєї відповідальності. Стане зрозуміло, за що саме слід сплачувати закладам охорони здоров’я з державного та місцевих бюджетів», - резюмувала І.В. Сисоєнко.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

26.04.2024 Діагностика Онкологія та гематологія Цифрова система візуалізації на основі штучного інтелекту створена для отримання швидких результатів біопсії

Дослідники з Університету Ватерлоо (Онтаріо, Канада) винайшли цифрову медичну систему візуалізації, яка значно покращує процес виявлення новоутворень: лікарі отримують моментальні результати для швидкого та ефективного лікування всіх типів раку. Система дистанційного зондування фотонного поглинання (PARS), інноваційна технологія, створена з нуля, є швидшою, ніж традиційні методи виявлення раку, і має на меті поставити діагноз за лічені хвилини, уможливлюючи швидке хірургічне втручання. Зараз пацієнти можуть чекати тижнями або навіть місяцями, щоб отримати результати біопсії, що призводить до затримок у лікуванні та підвищеного занепокоєння хворих. Робота опублікована в журналах IEEE Transactions on Biomedical Engineering та Scientific Reports. ...

26.04.2024 Акушерство/гінекологія Опіоїди під час вагітності не пов'язані із суттєво підвищеним ризиком психічних розладів у дітей

Згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань за 2019 рік, приблизно 7 % жінок у Сполучених Штатах отримували опіоїди під час вагітності. Попередні дослідження показали неоднозначні висновки щодо зв’язку між вживанням опіоїдів під час вагітності та різними наслідками для здоров’я дітей через малий розмір вибірки та короткі періоди спостереження. Хоча багато жінок обережно ставляться до прийому ліків під час вагітності, потреба в знеболюванні в деяких випадках призвела до помітної залежності від анальгетиків, у тому числі опіоїдів. Окрім анальгетиків, жінки в основному використовували опіоїди як протикашльові засоби. Нові висновки дослідників ґрунтуються на даних Національної служби медичного страхування Південної Кореї щодо 3 128 571 немовляти, народжених між 2010 і 2017 роками, і 2 299 664 матерів (середній вік 32 роки)....