ГІНЕКОЛОГІЯ
Вірус папіломи людини (ВПЛ) належить до найпоширеніших збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом, і це єдиний вірус, етіологічний зв’язок якого з розвитком раку шийки матки науково підтверджений.
У ході VIІІ Міжнародного конгресу «Репродуктивне здоров’я: мультидисциплінарний підхід у безперервному професійному розвитку лікарів», що відбувся 2-3 квітня
2-3 квітня в Києві в очному та онлайн-форматі проходив VІІІ Міжнародний конгрес «Репродуктивне здоров’я: мультидисциплінарний підхід у безперервному професійному розвитку лікарів», у якому взяли участь провідні експерти, вчені, лікарі різних медичних галузей з Італії, Мальти, Нідерландів та України.
Передчасна недостатність яєчників (ПНЯ) являє собою значну медичну проблему, що має серйозні наслідки для жіночого здоров’я та якості життя.
Ендометріоз є гінекологічною патологією, що зустрічається у 5-10% жінок репродуктивного віку й у 25-30% жінок із непліддям, за якої гормонально реактивні клітини ендометрія розростаються поза межами внутрішніх стінок матки [1].
Восени 2023 року були опубліковані нові міжнародні рекомендації щодо діагностики та лікування синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) [1-4]. Однак доказова база для багатьох рекомендацій залишається помірної або низької якості.
У квітні в рамках навчального циклу «Здоров’я жінки від А до Я» на платформі Med-Expert відбулася науково-практична конференція «Сучасні клінічні рекомендації в діагностиці, профілактиці та лікуванні акушерсько-гінекологічного пацієнта».
АКУШЕРСТВО
У рамках науково-практичної конференції «Всесвіт жінки: європейський вектор» кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог Клініки репродуктивних технологій Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика Ірина Володимирівна Малишева представила ґрунтовну доповідь «Особливості планування та ведення вагітності у жінок пізнього репродуктивного віку».
Ранній токсикоз – найчастіша причина нудоти і блювання та найбільш поширене ускладнення у I триместрі вагітності. Його менеджмент є вкрай важливим через ризик розвитку низки акушерських і перинатальних ускладнень.
ОНКОГІНЕКОЛОГІЯ
Рак грудної залози (РГЗ) у молодих жінок з мутаціями в генах BRCA1/2 становить особливу клінічну проблему через агресивний перебіг захворювання і високий ризик контралатерального раку.
МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ПРОБЛЕМИ
Рак шийки матки (РШМ) залишається серйозною проблемою громадського здоров’я в Україні. За останні роки в державі відбулися суттєві зрушення у напрямку боротьби з вірусом папіломи людини (ВПЛ)
Тривога — це емоційне переживання, при якому людина відчуває дискомфорт від невизначеності перспективи. Коли ми знаємо, що буде все добре, все стає на свої місця.
Пролонгована неонатальна жовтяниця (тривалістю понад 14-21 день) потребує визначення рівня білірубіну за фракціями у віці 2-4 тижні для диференціації кон’югованої та некон’югованої гіпербілірубінемії.
Рекомендації EULAR: оновлення 2024 року
Стрімке зростання частоти кесаревого розтину (КР) як у світі, так і в Україні потребує особливої уваги до проблеми післяопераційного болю, який за відсутності адекватного знеболення суттєво погіршує якість життя породіль та призводить до формування хронічного больового синдрому.
Телогенне випадіння волосся – форма тимчасової дифузної алопеції, спричиненої фізіологічними або патологічними впливами. Серед ключових етіологічних чинників виділяють залізодефіцитну анемію (ЗДА)
Інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ) залишаються одними з найпоширеніших бактеріальних інфекцій, що суттєво впливають на якість життя, особливо в жіночій популяції.
Проблема репродуктивного консультування та ведення вагітності у пацієнтів з орфанними генетичними захворюваннями набуває все більшої актуальності в сучасній медичній практиці.
28-29 березня в режимі прямої онлайн-трансляції пройшла щорічна «Національна фахова школа з гінекологічної та репродуктивної ендокринології», організована за підтримки Міжнародного товариства з гінекологічної ендокринології (International Society of Gynecological Endocrinology, ISGE).
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
В Україні за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) із вересня 2022 року діє телефонна гаряча лінія 3033. На цей телефон довіри можуть звернутися всі жінки з проблемами гінекологічного профілю.