Головна Медична газета Тематичний номер «Акушерство. Гінекологія. Репродуктологія» Тематичний номер «Акушерство. Гінекологія. Репродуктологія» № 2 (63) 2025 р.

Тематичний номер «Акушерство. Гінекологія. Репродуктологія» № 2 (63) 2025 р.

Зачекайте, поки завантажується фліпбук. Щоб отримати додаткову інформацію, поширені запитання та проблеми, зверніться до документації.

ГІНЕКОЛОГІЯ

5
Сучасні підходи до діагностики та лікування ВПЛ-інфекції

Вірус папіломи людини (ВПЛ) належить до найпоширеніших збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом, і це єдиний вірус, етіологічний зв’язок якого з розвитком раку шийки матки науково підтверджений. 

7
Сучасні підходи до лікування запальних захворювань органів малого таза: антибіотикотерапія та відновлення мікрофлори

У ході VIІІ Міжнародного конгресу «Репродуктивне здоров’я: мультидисциплінарний підхід у безперервному професійному розвитку лікарів», що відбувся 2-3 квітня

10-11
Альтернативи гормональній терапії у профілактиці та корекції дисгормональних порушень у жінок

2-3 квітня в Києві в очному та онлайн-­форматі проходив VІІІ Міжнародний конгрес «Репродуктивне здоров’я: мультидисци­плінарний підхід у безперервному професійному розвитку лікарів», у якому взяли участь провідні експерти, вчені, лікарі різних медичних галузей з Італії, Мальти, Нідерландів та України.

12-13
Міжнародний консенсус із ведення передчасної недостатності яєчників: що нового?

Передчасна недостатність яєчників (ПНЯ) являє собою значну медичну проблему, що має серйозні наслідки для жіночого здоров’я та якості життя. 

19
Застосування сучасних прогестагенів у терапії генітального ендометріозу

Ендометріоз є гінекологічною патологією, що зустрічається у 5-10% жінок репродуктивного віку й у 25-30% жінок із непліддям, за якої гормонально реактивні клітини ендометрія розростаються поза межами внутрішніх стінок матки [1].

24
Науковий прогрес у розумінні синдрому полікістозних яєчників: крок за кроком

Восени 2023 року були опубліковані нові міжнародні рекомендації щодо діагностики та лікування синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) [1-4]. Однак доказова база для багатьох рекомендацій залишається помірної або низької якості. 

28-29
Комплексний підхід до діагностики та лікування гінекологічних патологій підліткового віку

У квітні в рамках навчального циклу «Здоров’я жінки від А до Я» на платформі Med-­Expert відбулася науково-­практична конференція «Сучасні клінічні рекомендації в діагностиці, профілактиці та лікуванні акушерсько-­гінекологічного пацієнта».

АКУШЕРСТВО

8
Особливості планування та ведення вагітності у жінок пізнього репродуктивного віку

У рамках науково-­практичної конференції «Всесвіт жінки: європейський вектор» кандидат медичних наук, лікар акушер-­гінеколог Клініки репродуктивних технологій Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика Ірина Володимирівна Малишева представила ґрунтовну доповідь «Особливості планування та ведення вагітності у жінок пізнього репродуктивного віку».

14-15
Немедикаментозні методи покращення якості життя при ранньому токсикозі вагітних

Ранній токсикоз – найчастіша причина нудоти і блювання та найбільш поширене ускладнення у I триместрі вагітності. Його менеджмент є вкрай важливим через ризик розвитку низки акушерських і перинатальних ускладнень.

ОНКОГІНЕКОЛОГІЯ

18
Онкореконструктивне лікування BRCA2-асоційованого раку грудної залози: клінічний випадок

Рак грудної залози (РГЗ) у молодих жінок з мутаціями в генах BRCA1/2 становить особливу клінічну проблему через агресивний перебіг захворювання і високий ризик контралатерального раку.

МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ПРОБЛЕМИ

3
Вакцинація проти ВПЛ та профілактика РШМ в Україні: на шляху до елімінації

Рак шийки матки (РШМ) залишається серйозною проблемою громадського здоров’я в Україні. За останні роки в державі відбулися суттєві зрушення у напрямку боротьби з вірусом папіломи людини (ВПЛ) 

9
Когнітивна корекція «синдрому хронічної невизначеності»: застосування Гамалате В6 в акушерсько-гінекологічній практиці

Тривога — це емоційне переживання, при якому людина відчуває дискомфорт від невизначеності перспективи. Коли ми знаємо, що буде все добре, все стає на свої місця. 

17
«Жовті дракончики», або Причини пролонгованої неонатальної жовтяниці

Пролонгована неонатальна жовтяниця (тривалістю понад 14-21 день) потребує визначення рівня білірубіну за фракціями у віці 2-4 тижні для диференціації кон’югованої та некон’югованої гіпербілірубінемії.

23
Оптимізація періопераційного знеболення при кесаревому розтині: рекомендації групи PROSPECT-2023

Стрімке зростання частоти кесаревого розтину (КР) як у світі, так і в Україні потребує особливої уваги до проблеми післяопераційного болю, який за відсутності адекватного знеболення суттєво погіршує якість життя породіль та призводить до формування хронічного больового синдрому.

25
Телогенне випадіння волосся і залізодефіцитні стани

Телогенне випадіння волосся – форма тимчасової дифузної алопеції, спричиненої фізіологічними або патологічними впливами. Серед ключових етіологічних чинників виділяють залізодефіцитну анемію (ЗДА)

27
Імунопрофілактика як альтернатива антибіотикотерапії при рецидивуючих інфекціях сечовивідних шляхів

Інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ) залишаються одними з найпоширеніших бактеріальних інфекцій, що суттєво впливають на якість життя, особливо в жіночій популяції. 

34-35
Репродуктивне здоров’я жінок з орфанними захворюваннями: досвід провідних українських фахівців

Проблема репродуктивного консультування та ведення вагітності у пацієнтів з орфанними генетичними захворюваннями набуває все більшої актуальності в сучасній медичній практиці.

36
Дисменорея: діалог гінеколога та психіатра

28-29 березня в режимі прямої онлайн-­трансляції пройшла щорічна «Національна фахова школа з гінекологічної та репродуктивної ендокринології», організована за підтримки Міжнародного товариства з гінекологічної ендокринології (International Society of Gynecological Endocrinology, ISGE).

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

16
Гаряча лінія 3033: підтримка жіночого здоров’я Історія одного унікального випадку

В Україні за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) із вересня 2022 року діє телефонна гаряча лінія 3033. На цей телефон довіри можуть звернутися всі жінки з проблемами гінекологічного профілю.