Сучасні засоби для ефективного відновлення мікрофлори кишечнику
Думка фахівця
29 жовтня, 2024
За матеріалами науково-практичної конференції
Oмепразол та інші зірки в сузір’ї інгібіторів протонної помпи: окремі питання безпеки і міжлікарських взаємодій
Думка фахівця
29 жовтня, 2024
Використання інгібіторів протонної помпи (ІПП), цих потужних антагоністів секреції шлункової кислоти, для лікування кислотно-пов’язаних розладів, таких як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба та виразкова хвороба, а також для профілактики гастродуоденальних уражень у пацієнтів, які приймають ацетилсаліцилову кислоту (АСК) або нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), швидко зросло протягом останніх десятиліть.
Наразі ІПП є одним із найпризначуваніших класів лікарських засобів у світі. Водночас у питанні співвідношення ризику та користі застосування ІПП, зокрема при антитромботичній терапії, досі залишаються певні суперечності. Сучасні клінічні й безпекові дані доводять актуальність застосування омепразолу.
Подвійна та потрійна антигіпертензивна терапія за супутніх захворювань: вибір відповідно до рекомендацій ESC-2024
Думка фахівця
29 жовтня, 2024
За матеріалами XXV Національного конгресу кардіологів України
Концепція неврологічного чотирикутника та нові можливості для її реалізації*
Думка фахівця
29 жовтня, 2024
Глобальний тягар неврологічних розладів є значним і зростає, особливо в умовах обмежених ресурсів. Поточний підвищений інтерес до здоров’я мозку та його впливу на добробут населення й економічне зростання висвітлено в новому міжгалузевому глобальному плані дій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо епілепсії й інших неврологічних розладів на 2022-2031 рр. і дає можливість переосмислити надання неврологічних послуг.
Антигістамінні препарати при захворюваннях шкіри: коли їх варто застосовувати?
Думка фахівця
29 жовтня, 2024
Частий супутник захворювань шкіри – свербіж. У діяльності дерматологів захворювання, що супроводжуються свербежем, а також механізми його виникнення є одними з найактуальніших питань, котрі детально вивчаються; підходи до лікування постійно змінюються. Хронічний свербіж особливо часто є причиною порушення сну. Відсутність фізичної та психологічної регенерації уночі може значно знизити рівень уваги вдень і негативно вплинути на продуктивність праці. Негативний вплив на приватне життя пацієнта та стосунки з родиною і друзями є такими ж значним. Саме тому пацієнти із захворюваннями шкіри, що супроводжуються свербежем, мають вищий ризик психологічних розладів, як-от тривога, депресія та суїцидальна поведінка. Ефективне та вчасне лікування свербежу є наріжним каменем у терапії шкірних захворювань.
Циркадіанна дисрегуляція: терапевтичні можливості з позиції хрономедицини
Думка фахівця
18 жовтня, 2024
Останнім часом лікарі все більше стикаються із захворюваннями, в основі яких лежить порушення в циркадіанній системі, так звана циркадіанна дисрегуляція. Циркадні ритми регулюються циркадним годинником, який знаходиться під контролем супрахіазматичного ядра гіпоталамуса. Центральний і периферичний годинники на різних тканинах разом синхронізуються, утворюючи циркадіанну систему. Циркадний ритм включає в себе кілька компонентів і процесів у системах організму. В більшості людей ці ритми є автоматичними і працюють у такт з організмом.
Стрес і репродуктивне здоров’я жінки
Думка фахівця
16 жовтня, 2024
За матеріалами науково-практичної конференції
«Жінка та війна: формули виживання. Частина XX»
Генітоуринарні розлади в жінок на етапі менопаузального переходу
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
Кожному періоду життя притаманні ті чи інші характерні особливості. Є вираз «на межі часу». Його слід розуміти в аспекті зіставлення змін між минулим і сьогоденням, які постійно відбуваються з плином часу. Конфуцій влучно зазначив: «У людини два життя, і друге починається тоді, коли усвідомлюєш, що життя лише одне». Саме тому жінка, яка перетинає межу зрілої п’ятірки (вік елегантності, нових внутрішніх відчуттів, тонких нюансів і відтінків у палітрі різнобарвного світу), сприймає реальність в особливому ключі крізь призму цінності часу.
Респіраторні інфекції: імунокомпетентні пацієнти повинні одужувати фізіологічно?
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
Інфекції верхніх дихальних шляхів (ІВДШ) є поширеною та обтяжливою проблемою сфери охорони здоров’я; вони уражають людей різного віку в усьому світі. Відомо, що їхня частка становить до 30% усієї та до 90% інфекційної патології. Найчастіші прояви ІВДШ – тонзиліт, який характеризується запаленням мигдаликів, а також риносинусит – запалення слизової оболонки носа та приносових пазух. Це різні прояви, але водночас вони є взаємопов’язаними станами, які створюють значні проблеми для пацієнтів і систем охорони здоров’я, оскільки є причиною частих відвідувань лікаря, нераціонального призначення антибактеріальних препаратів, збільшення днів тимчасової непрацездатності. Міркуваннями про сучасні можливості ведення таких пацієнтів поділився експерт галузі, лікар-оториноларинголог, доктор медичних наук, професор Василь Іванович Попович.
Розсіяний склероз і клемастину фумарат: incipit vita nova*
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
Розсіяний склероз (РС) є глобальною проблемою. Автоімунні захворювання уражають ≈10% популяції, причому в середньому 1 зі 200 людей у всьому світі страждає на РС. Це захворювання уражає центральну нервову систему (ЦНС); зазвичай маніфестує у віці 20-30 років, частіше зустрічається в жінок, ніж у чоловіків [1-4]. З 1976 року відбулося 5-разове збільшення поширеності РС [3]. За даними Національного товариства РС, наразі майже 1 млн людей живе із РС у Сполучених Штатах Америки та 2,3 млн – у світі. В Україні поширеність РС станом на 2020 рік становила 48 випадків на 100 тис. населення [29].
Тактика діагностики та сучасного лікування полінейропатії деяких типів
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
За матеріалами науково-практичної конференції «Школа НЕПіКа:
неврологія, ендокринологія, психіатрія і кардіологія» (20-22 червня, онлайн)
Мультиморбідність діагностики та лікування больових станів
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
Проблема болю в спині та больових станів різної етіології є однією з найактуальніших медичних і соціальних тем у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, біль у спині – одна з головних причин втрати працездатності й обмеження активності серед населення, що уражає людей різного віку, статі, професій. Щороку кількість випадків хронічного болю в спині зростає, що зумовлює значні економічні витрати (як для окремих осіб, так і для суспільства загалом). Особливо важливим є той факт, що біль у спині та больові стани можуть значно вплинути на якість життя, обмежуючи фізичну активність, знижуючи продуктивність праці та спричиняючи психологічний дискомфорт.