Різні види пюре в раціоні малюків до року

30.12.2021

Дитяче пюре – це перший продукт, який зазвичай застосовується в якості прикорму

Дитяче пюре – це перший продукт, який зазвичай застосовується в якості прикорму. Тільки, якщо малюк погано набирає вагу, то спочатку на додаток до грудного молока йому пропонують безглютенові каші. У інших випадках саме овочеве пюре використовується для введення прикорму в 4-6 місяців.

Основні ознаки готовності: 

  • тримає голову, впевнено сидить; 
  • виявляє цікавість до того, що їдять дорослі; 
  • відмова від їжі супроводжується певними рухами тіла – поворотами голови, нахилами корпусу вперед або назад; 
  • прорізалися перші зубки; 
  • утримує у руці предмет (наприклад, іграшку) і цілеспрямовано направляє його в рот.

При введенні у раціон пюре, батькам доводиться вибирати – готувати його самостійно або використати промислові варіанти. Саме бабусям перший спосіб часто здається надійнішим. Маючи великий кулінарний досвід, вони вважають, що приготоване у домашніх умовах пюре буде смачнішим і кориснішим. Але не все так просто. Навіть якщо вдасться ретельно стерилізувати тару і точно виконати дозування, то гарантувати якість вихідних продуктів досить складно. Тільки володарі присадибних ділянок, які самі вирощують фрукти і овочі можуть точно знати умови у яких вони вирощені.

Варіанти, куплені на ринку або в супермаркеті, в цьому випадку залишаються суцільною загадкою. Головне – отримати високий урожай, а вирішується це завдання часто за допомогою різних добрив, прискорювачів зростання й інших стимуляторів. Тому педіатри рекомендують купувати дітям до року саме промислові варіанти пюре. Продукція відомих, спеціалізованих брендів, яка представлена на сайті інтернет-магазину Panama https://panama.ua/categorys/484066/ відповідає усім санітарно-гігієнічним нормам і безпечна для малюків. 

Основні види дитячого пюре і особливості їх введення у раціон

  • Овочеве. Саме з нього або з однокомпонентної, безмолочної каші розпочинається прикорм. Терміни введення, а також вид продукту визначає педіатр. Перші овочеві варіанти – це цвітна капуста, броколі, кабачки. При хорошій реакції організму поступово вводимо у раціон гарбуз, моркву, картоплю, а потім і овочеві суміші приправлені зеленню і рослинною олією (соняшникова, рапсова, кукурудзяна). Не варто чекати, що малюк відразу ж з апетитом почне їсти прісну брокколі або нейтральний кабачок. Батькам доведеться проявити терпіння і діяти за простою схемою – регулярно пропонуємо, але не наполягаємо.
  • Фруктове. Після овочевого пюре з невиразним смаком, фруктове майже завжди сприймається малюком, як справжній делікатес. Спочатку – яблука зелених сортів, а потім вводимо пюре з груші, сливи, абрикосу.
  • М'ясне. Педіатри не радять розпочинати з курки, оскільки вона часто викликає алергічні реакції, а баранина і свинина важко перетравлюються, тому їх можна їсти тільки у 2-3 роки. Готове м'ясне пюре з індички або кролика поєднуємо з овочевими сумішами промислового виготовлення. 
  • Рибне. Вводиться у раціон приблизно у 9-10 місяців. Розпочинаємо з низькокалорійних нежирних сортів (вміст жиру до 2 %) – минтай, хек, тріска, путасу. 

Готове дитяче пюре проходить суворий контроль якості на всіх етапах виготовлення, містить необхідні для зростаючого організму вітаміни, відрізняється різноманітністю смаків і текстур, а також значно економить ваш час.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

01.07.2024 Терапія та сімейна медицина Регулювання тютюнових продуктів із модифікованим ризиком: як це робить FDA

У сучасному світі, де інновації в тютюновій індустрії спрямовані на зниження ризиків для здоров’я, роль регуляторних органів набуває надзвичайної ваги. Однією з найвпливовіших організацій у світі, які забезпечують контроль за якістю та безпекою продуктів, є FDA у США. Ця агенція відповідає за захист громадського здоров’я шляхом регулювання широкого спектра продуктів, включно з ліками, медичними приладами, продуктами харчування та тютюновими виробами. ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Зв’язок між ротолицевим болем і депресією: дані систематичного огляду

Виникнення ротолицевого болю часто супрово­джується супутніми захворюваннями, наприклад депресією. Попри те, що результати попередніх дослі­джень вказували на двоспрямовану кореляцію між ротолицевим болем і психологічними чинниками, дані деяких спостережень були суперечливими. Пропонуємо до вашої уваги огляд статті H. Anita et al. «The association between orofacial pain and depression: a systematic revie», опублікованої у виданні J Pain Res (2024 Feb 29; 17: 785‑796), присвяченої доказам зв’язку між ротолицевим болем і депресією. ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Причини кістково-м’язового болю за грудиною у дорослих

За матеріалами курсу «Академія сімейного лікаря. Біль у грудній клітці. Алгоритм дій сімейного лікаря та скерування до профільного фахівця» (19‑20 березня 2024 р.) ...

25.06.2024 Неврологія Терапія та сімейна медицина Стрес, дистрес та тривожний розлад

Стрес, дистрес та тривожний розлад є складними процесами ­функціонування організму та психіки людини. ­Власне, стрес – ​це комплексна біологічна та психо­логічна реакція організму ­людини на зовнішні або внутрішні подразники, які порушують його гомеостаз і потребують певної адаптації або реакції [1]. Однак за надмірної інтенсивності чи тривалості він перетворюється на дистрес – ​негативний стан, що призводить до виснаження організму та розвитку патологічних станів ...